machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Streda, 08. júla 2020 • 08:16.06 • informujeme

1483x

Na Horehroní odovzdali certifikáty druhým držiteľom značky – regionálny produkt Horehronie

7.7.2020 Pohanské

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horehronie oficiálne odovzdala certifikáty druhým držiteľom regionálnej značky – Regionálny produkt HOREHRONIE.

Jedenásť remeselníkov a podnikateľov si v utorok 7. júla 2020 v novootvorených priestoroch Stodoly Pohanské v Mýte pod Ďumbierom prevzalo certifikáty Regionálneho produktu HOREHRONIE. Ich výrobky, produkty či služby sa tak už oficiálne môžu označovať a prezentovať pod regionálnou značkou kvality. Celkovo máme v regióne Horehronie 27 rôznych remeselných výrobkov, poľnohospodárskych a potravinových produktov, ubytovacích, stravovacích a doplnkových služieb, ktoré sú držiteľmi regionálnej značky Horehronie.

V rámci druhej výzvy medzi novo ocenených patria: horehronské pečivo BARTRANS z Pohorelej, legendárne buchty Zbojská, kúpeľné oblátky Pavol Malec, ovčie produkty zo Salaša Zbojská, kraslice Evy Homolovej, anjelici od Pavla Mlyneka, tatranské vlajočky, sójové sviečky Vrabka Style, ľubietovská keramika z dielne Petra Tatárika, Penzión u Hanky a Hotel Stupka na Táľoch.

Sme veľmi radi, že sme mohli po druhýkrát odovzdať novým držiteľom certifikáty – Regionálny produkt HOREHRONIE, vďaka ktorým sa ponuka regionálnych produktov opäť rozšírila. Označenie Regionálny produkt HOREHRONIE označuje výrobky a služby, ktoré musia spĺňať určité faktory, preto sa označujú aj ako regionálne výrobky so značkou kvality, o ktoré je v poslednej dobe veľký záujem. Nakoľko máme v regióne stále veľa záujemcov, chceli by sme do konca roka vypísať tretiu výzvu na podávanie žiadostí,“ uviedla výkonná riaditeľka OOCR Horehronie Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Okrem certifikátov majú držitelia regionálnej značky pod záštitou OOCR REGIÓN HOREHRONIE zabezpečený aj spoločný marketing a prezentáciu, ktoré sa ukrývajú pod spoločným logom zvončeka symbolizujúceho tradíciami živé Horehronie. Širokú ponuku regionálnych produktov si verejnosť môže zakúpiť aj v TIC Horehronie a TIC Brezno.

Aktivita je spolufinancovaná ministerstvom dopravy a výstavby SR.

Zdroj: https://horehronie.sk