machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Utorok, 18. augusta 2020 • 08:12.14 • informujeme

864x

Destilátbusom – za jedinečnými chuťami SABER destilátov

17. augusta 2020, Brezno

V dvoch termínoch do konca letných prázdnin vyrazí na Horehroní „Destilátbus“ na svoju jazdu za krásnymi výhľadmi nad Breznom na panorámu Nízkych Tatier a za jedinečnými chuťami breznianskych destilátov zo SABER Distillery.

Destilátbus vás odvezie priamo z ubytovacieho zariadenia na Lúčky nad Breznom. Destilátbus vyrazí na svoju jazdu v dvoch termínoch: štvrtok 20. a 27. augusta presne o 18:30 zo zástavky pri hoteli Partizán. Podľa grafikonu pozbiera turistov z ubytovacích zariadení v lokalitách: Tále, Bystrá, Mýto pod Ďumbierom a Brezno odkiaľ vyrazí do cieľovej zástavky na Lúčkach kde budú mať turisti možnosť počas krátkej kilometrovej prechádzky k degustačnej miestnosti obdivovať výhľady na celé mesto a panorámu Nízkych Tatier.

Pre všetkých zúčastnených bude v degustačnej miestnosti čakať ochutnávka 9 regionálnych destilátov, z ktorých 3 druhy majú aj označenie – regionálny produkt HOREHRONIE. Okrem destilátov bude pripravené aj malé občerstvenie v podobe syrových tanierov či Legendárnych buchiet zo Zbojskej.

Cena degustácie je 20 eur za osobu, v ktorej je zarátaná degustácie 9 druhov destilátov, cesta tam a späť destilátbusom, 30 minútový výklad o destilátoch a ich výrobe, hodinová voľná zábava spojená s degustáciami a 15% zľava na nákup destilátov počas ochutnávky“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Registrácia na výlet destilátbusom je povinná min. 24 hodín vopred na stránke www.horehronie.sk kde záujemcovia nájdu aj všetky bližšie informácie o výlete.

Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.