machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 26. októbra 2020 • 09:51.52 • informujeme

1359x

The Legits Blast má viac ako 900 registrovaných tanečníkov zo 76 krajín.
Festival sa uskutoční 5. - 8. novembra 

Banská Bystrica, 21. októbra 2020

Obľúbené banskobystrické kultúrno-umelecké podujatie sa z dôvodu pandémie v lete nekonalo. Organizátori boli nútení zrušiť aj plánovanú jesennú edíciu v Miami. Keďže chcú zachovať kontinuitu a tradíciu medzinárodného hudobno-tanečného festivalu The Legits Blast, svojim fanúšikom sa prihovoria za prísnych hygienických opatrení v novembri. Jednotlivé koncepty si budete aj vy môcť vychutnať z pohodlia domova. 

Usporiadatelia premysleli priebeh podujatia do posledného detailu. ,,Súčasná situácia neumožňuje konanie fyzických kultúrnych podujatí, preto prinášame zaujímavý online koncept festivalu. Už na začiatku októbra sme odštartovali kvalifikáciu pre tanečníkov z celého sveta, ktorí sa pobijú o titul šampióna. Naším fanúšikom tak prinesieme po prvýkrát virtuálnu festivalovú verziu, ktorá bude dostupná prostredníctvom živého vysielania cez internet,“ približuje novinku jeden z organizátorov Miro Križan. 

Pomyselné festivalové brány sa otvoria vo štvrtok, 5. novembra na www.tlb.sk. Diváci sa môžu tešiť nielen na koncerty, tanečné workshopy či online párty, na ktorú sa budete môcť pripojiť a zatancovať si na hudbu až šiestich svetových DJ-ov. Súčasťou bude aj najatraktívnejšia časť festivalu – tanečné súboje štýlu Breaking v piatich kategóriách. Bohatý štvordňový program vyvrcholí v nedeľu, a to skupinovými tanečnými bitkami krajín. ,,Online verzia tanečných battlov sa stala za posledné mesiace veľmi populárnou, nakoľko je to jedna z mála ciest, ktorou sa môžu tanečníci v týchto ťažkých časoch uberať,“ konštatuje Križan. Registrácia tanečníkov ukončili dnes. ,,K včerajšiemu večeru sme mali úspešne registrovaných viac než 900 tanečníkov zo 76 krajín,“ uvádza Miro Križan. 

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu sa stal aj projekt Mladí sú budúcnosť – Youth is the Future, ktorý bude aj v tomto roku realizovaný vďaka finančnej podpore Vyšehradského fondu. Projekt je zameraný na vzdelávanie detí a mládeže v oblasti umenia a kultúry. ,,Nielen pre deti zo susedných krajín, ale pre mládež z celého sveta sme opäť pripravili pestrý program. Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú máme voči našim mladým fanúšikom a chceme im byť blízki aj počas týchto neľahkých časov. Okrem toho myslíme aj na lokálnych i svetových umelcov, ktorí trpia počas koronakrízy nedostatkom práce a financií. Rovnako trpí celá kultúra a umenie. My urobíme všetko pre to, aby sme prispeli aspoň malou čiastkou k podpore kultúry a umenia,“ dodáva organizátor.  

The Legits Blast Online 2020 finančne podporuje Fond na podporu umenia, Mesto Banská Bystrica, Oblastná organizácia pre cestovný ruch, Orange a Motor-Car. 

Pre viac informácií sledujte The Legits Blast Instagram a Facebook: @thelegitsblast #thelegitsblastonline