machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Streda, 24. mája 2023 • 09:54.27 • informujeme

372x

Slovensko zažije svetový biatlon aj v lete

Národné biatlonové centrum v Osrblí je známe tým, že hostí prestížne biatlonové podujatia v zime. Na Slovensku však po prvýkrát budeme hostiť jeho oficiálnu letnú verziu, ktorej popularita za posledné roky raketovo stúpa. Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach 2023 sa budú konať v termíne 21. – 27.8.2023 v Osrblí v Banskobystrickom kraji.

Ide o najvýznamnejšie športové svetové podujatie na Slovensku v roku 2023. Predpokladá sa účasť popredných biatlonistov z 30 krajín sveta. „V minulosti bol letný biatlon považovaný skôr za akúsi súčasť letnej prípravy biatlonistov. V posledných rokoch sa však zásluhou Medzinárodnej biatlonovej únie a záujmu verejnosti dostáva letnému biatlonu oveľa väčšej podpory a dôležitosti“ vysvetľuje Peter Vozár, prezident Slovenského zväzu biatlonu. „Získať organizáciu Majstrovstiev sveta v letnom biatlone pre Slovensko je veľkým úspechom, ktorý by však nebol možný bez podpory Ministerstva financií Slovenskej republiky a investície do novej asfaltovej dráhy, ktorú sme slávnostne otvorili v septembri 2022,“dodal Peter Vozár.

Prezidentka organizačného výboru Jaroslava Lauková uviedla, že úspešné zorganizovanie biatlonového podujatia svetovej úrovne je veľkou výzvou, no na túto skúsenosť sa veľmi teší . „Organizátorskú „štafetu“ sme prevzali od nemeckého Ruhpoldingu, ktorý má úžasnú fanúšikovskú a divácku podporu a zažiť tú atmosféru bolo pre nás obrovským zážitkom. Spolu s partnermi ako Banskobystrický samosprávny kraj, mesto Brezno, Železiarne Podbrezová, Slovakia Travel a ďalšími urobíme všetko preto, aby Osrblie v žiadnom ohľade nezaostalo a aby sa k nám letné majstrovstvá pravidelne vracali. Areál Národného biatlonového centra sa po stavebných prácach snažíme dostať do top formy aj formou brigád našich klubov, ale ešte nás čaká kopec práce. O príprave aj programe budeme postupne informovať na stránke www.biatlonosrblie.sk “ , dodala Jaroslava Lauková.

Majstrovstvá sveta budú mať štyri súťažné dni, štvrtok až nedeľa 24.-27.8.2023 a každý deň budú štyri štarty. Na majstrovstvách sveta súťažia biatlonisti v kategóriách juniori, juniorky, muži a ženy. Biatlonisti sa predstavia sa v super šprintoch, rýchlostných pretekoch, stíhacích pretekoch a majstrovstvá sveta vyvrcholia v nedeľu pretekmi s hromadným štartom.

Bohatý športový program doplní nemenej atraktívna fanzóna a návštevníci sa majú naozaj na čo tešiť. Okrem štandardných aktivít ako: moderátor, DJ, súťaže, animácie, laserová strelnica, tombola a podobne bude každý deň na programe koncert, ktorý rozprúdi zábavu. „Osrblie sa nachádza v úžasnom regióne Horehronie s atraktívnou ponukou a tá nebude chýbať ani vo fanzóne. Veríme, že celý región bude žiť týmto športovým festivalom, očakávame aj účasť zahraničných divákov, najmä z Česka, preto odporúčam rezervovať pobyty čo najskôr“, uviedla Petra Ridzoňová, riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie.

Zdroj: https://horehronie.sk/