machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Piatok, 21. júla 2023 • 15:32.41 • informujeme

640x

Bystrá expres pozýva všetkých návštevníkov Horehronia na svoje zážitkové jazdy

Brezno, 21. júl 2023

Región Horehronie nezaháľa ani túto letnú sezónu s bohatou ponukou zážitkových jázd na netradičných dopravných prostriedkoch. Po obľúbenej Zbojníckej strele prichádza na rad tohtoročná novinka – mestský vláčik, ktorý bude širokej verejnosti známi pod názvom Bystrá expres.

Mestský vláčik červeno-čiernej farby nesúci pomenovanie Bystrá expres bude jazdiť prevažne na krátkych trasách naprieč Bystrianskou dolinou, medzi obcami Bystrá, Mýto pod Ďumbierom a rekreačnou oblasťou Tále. Hostia z okolitých ubytovacích zariadení, ako aj domáci obyvatelia, sa tak budú môcť od dnešného dňa 22. júla 2023 zviesť na výlet do Bystrianskej jaskyni, Bike parku Mýto alebo naopak za osviežením k vodnej nádrži na Táľoch.

Všetci záujemcovia sa môžu expresom vydať aj do samotného mesta Brezna, kde navštívia najväčšie mestské dominanty počnúc Mestskou vežou s Infocentrom vo Zvonici, ale rovnako aj najväčšie múzeum športových a exotických áut v Strednej Európe, ktoré je všetkým známe ako Double Red Cars Museum. Na trase z Mýta pod Ďumbierom do Brezna expres neobíde ani dôležitý a turistami vyhľadávaný bod v Sedle Pohanské, odkiaľ sa účastníci výletu môžu vybrať k Obrovskej lavičke nad Stodolou Pohanské so zastávkou v Kaviarni Pohanské, alebo na opačnú stranu k obľúbenej Dedečkovej chate s tradičnou pohostinnosťou.

Sme veľmi radi, že domácim obyvateľom, ale najmä návštevníkom Horehronia môžeme neustále prinášať nové doplnkové služby v cestovnom ruchu, ktoré zatraktívňujú a umocňujú postavenie regiónu v zozname vyhľadávaných dovolenkových destinácií na Slovensku, a na druhej strane dopĺňajú voľnočasové aktivity hostí počas ich pobytu u nás v regióne“, uviedla výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Starosta obce Bystrá a zároveň podpredseda predstavenstva OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Mgr. Martin Alberty, k novej atrakcii s nadšením dopĺňa: ,,Som nesmierne rád, že sme boli oslovení s takouto atraktívnou ponukou poskytovania doplnkovej dopravnej služby v našej obci, ako aj v jej blízkom okolí. Pevne verím, že Bystrá expres odľahčí frekvenciu individuálnej dopravy na osobných automobiloch naprieč celou Bystrianskou dolinou a jazdy expresom si obľúbia nie len turisti, ale aj domáci, ktorí ho budú vo veľkej miere využívať aj vo forme kyvadlovej dopravy.“

,,Ide o zaujímavý projekt v rámci organizovaných výletov konajúcich sa vďaka spolupráci s viacerými subjektmi pôsobiacich v odvetví cestovného ruchu i samospráv, prostredníctvom ktorej sa nám podarí pritiahnuť návštevníkov z Bystrianskej doliny k nám do Brezna. Verím, že Bystrá expres sa stane veľmi rýchlo vyhľadávanou a obľúbenou atrakciou v regióne, ktorá zabezpečí nezabudnuteľný zážitok už len zo samotnej vyhliadkovej jazdy, vedúcej uličkami mesta, alebo nízkotatranskou prírodou“, prezradil primátor mesta Brezno a súčasne predseda predstavenstva OOCR REGIÓN HOREHRONIE, JUDr. Tomáš Abel, PhD.

Zážitkové jazdy expresu Bystrá sa budú konať podľa platného grafikonu od ôsmej hodiny rána až do ôsmej hodiny večer, ktorý je zverejnený na webovej stránke www.horehronie.sk, ako aj na príslušných nástupných zastávkach. Celodenný lístok na trase Bystrianskou dolinou je vyčíslený na 6 € pre dospelú osobu a 3 € pre dieťa od 6 rokov. Naopak jedna trasa mestom Brezno stojí pre dospelú osobu 4 € a pre dieťa od 6 rokov 2 €. Deti do 6 rokov jazdia bezplatne.

Zdroj: https://horehronie.sk/