machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 26. februára 2024 • 07:48.20 • informujeme

304x

Zážitkové terárium

Názov: Zážitkové terárium
Miesto konania: Horehronské múzeum
Meštiansky dom, Námestie gen. M. R Štefánika č. 13, 977 01 Brezno
Usporiadateľ: Horehronské múzeum
Termín: 3. 3. 2024 a 17. 3. 2024 o 15:30 hod.
Realizácia: Horehronské múzeum
Tlačovú správu pripravila: Mgr. art. Dominika Škorváneková, Anna Raškovská

,,Vitajte vo svete hmyzu – žije všade okolo nás.

Výstava zo zbierky Michala Zachara, Život v teráriu, vzbudzuje v návštevníkoch úžas. Kým jedného hmyz fascinuje, druhý má k nemu odpor.

Predstavte si, že sa na deň stanete chrobákom alebo vám narastú pestrofarebné motýlie krídla. Pre tých, ktorí sa usmiali, ale aj pre tých, ktorí pokrčili nosom, si Horehronské múzeum pripravilo podujatie Zážitkové terárium. Okrem toho, že interaktívnou formou prehliadky spoznáte úžasný tropický hmyz, prezriete si živé pavúky a zdoláte pripravené úlohy, ponoríte sa s nami do jedného veľkého múzejného terária. A čo vy viete, možno na hmyz zmeníte názor.

Príďte v nedeľu 3.3.2024 a 17.3.2024 o 15:30 hod. do Meštianskeho domu a zažite nezabudnuteľné chvíle v Horehronskom múzeu.

Pre školské a iné skupiny je podujatie sprístupnené na základe rezervácie až do 30.3.2024. Termín je potrebné dohodnúť vopred na tel. čísle 048/6112283.

Názov: Povedačky o hmyze
Miesto konania: Horehronské múzeum – Meštiansky dom
Námestie gen. M.R. Štefánika 13, 977 01 Brezno
Usporiadateľ: Horehronské múzeum
Termín: 27. 2. 2024 o 10:30 hod.
Tlačovú správu pripravila: Anna Raškovská, Mgr. art. Dominika Škorváneková

,,Za tajomstvami hmyzu

Hmyz je všade okolo nás. Tieto drobunké živočíchy sa vedia prispôsobiť rozmanitosti prostredia a obývajú celú planétu od vysokých končiarov hôr, cez nehostinné púšte, až po rušné mestá.

V rámci pravidelného mesačného cyklu pre seniorov pod názvom ,,Povedačky“ si Horehronské múzeum pripravilo v utorok 27.2.2024 o 10:30 hod. podujatie v Meštianskom dome k aktuálnej výstave ,,Život v teráriu“.

Prehliadka jedinečnej zbierky prevažne exotického hmyzu od p. Michala Zachara otvorí hádankový kvíz zo života hmyzu. Na záver si spojíme tvorivú aktivitu výroby motýlieho prívesku z drôtu so stručným oboznámením sa s jedinečným druhom kolónie horehronského mravca na svete.

Podujatie je venované všetkým seniorom, ktorí túžia stále sa aktívne zapájať do spoločenského života a majú chuť sa vzdelávať. Srdečne Vás pozývame!

Vstupné je v rámci vstupu na výstavu.

Bližšie informácie nájdete na:
www.horehronskemuzeum.sk
facebooková stránka Horehronského múzea