machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Streda, 19. júna 2024 • 10:01.32 • informujeme

305x

PAV Brezno Čierny Balog chystá grandiózny návrat

Dlhých desať rokov kopec v Čierno Balogu nerozozvučali motory pretekárskych vozidiel v rámci slovenského kopcového šampionátu. V tomto roku bude všetko inak.

Pred dlhými tridsiatimi rokmi som tu, v Čiernom Balogu preteky automobilov do vrchu so svojim tímom rozbiehal. Medzitým tu bolo niekoľko organizátorov a teraz dlhých desať rokov tento kopec v Majstrovstvách Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu chýbal. Preto sme sa v sezóne 2024 rozhodli prinavrátiť túto krásnu trať do slovenského šampionátu,“ povedal úvodom Juraj Smrečan, ktorý spolu so svojim tímom stojí za navrátením pretekov do Čierneho Balogu.

Ak sa všetky plány organizátorovi podarí naplniť, preteky automobilov do vrchu by sa do Čierneho Balogu mohli vrátiť s veľkou slávou. A to by bolo dobre, keďže tunajšia trať patrí medzi najrýchlejšie na Slovensku, preteky tu majú dlhú tradíciu a jazdci sem veľmi radi chodili. Navyše sú tu okrem Medzinárodných a Národných Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu plánované aj Majstrovstvách Českej republiky pretekov automobilov do vrchu, Majstrovstvá Slovenska pretekov historických automobilov, Slovenský kopcový pohár, ale aj Slovenská trofej PAV historikov v pravidelnosti. Keďže je podujatie zaradené aj do českých kopcových majstrovstiev, na štarte určite uvidíme aj množstvo veľmi rýchlych monopostov a formúl. A je toho ešte oveľa viac, čo by sa v Čiernom Balogu v dňoch 5. – 7.7.2024 malo diať.

Čo sa týka príprav, tie pokračujú naplno. Pripravujeme Bezpečnostný plán, Dopravný projekt, Zvláštne ustanovenia, no proste všetko čo k úspešnému a bezpečnému spusteniu pretekov treba. Pripravujeme aj viacero prekvapení, no teraz o nich ešte hovoriť nebudeme. Jedno je isté, asfalt je krásny nový, zvodidlá rovnako, podporu v Čiernom Balogu, ale aj v rámci samosprávneho kraja máme veľkú. Samozrejme máme už aj nejaké dohody s Hasičským a záchranným zborom Slovenskej republiky a inými organizáciami. Všetko budeme postupne predstavovať. Našim plánom je prinavrátiť do Čierneho Balogu preteky na vysokej úrovni,“ doplnil Juraj Smrečan.

Ako Juraj Smrečan spomínal, podporu majú preteky automobilov do vrchu v Čiernom Balogu veľkú o čom svedčia aj slová banskobystrického župana, Ondreja Luntera: „Som úprimne rád, že sa nám občanmi obľúbené preteky automobilov do vrchu do Čierneho Balogu vrátia. Organizátorom poskytneme všestrannú podporu.

Podujatie Preteky automobilov do vrchu Brezno Čierny Balog odštartujú v dňoch 5. – 7.7.2024. Ako sme už počuli, aktuálne organizátor pripravuje Bezpečnostný plán, Dopravný projekt, Zvláštne ustanovenia a všetky ostatné dôležité dokumenty potrebné k úspešnému štartu podujatia. Samozrejme paralelne s tým prebiehajú aj jednania s partnermi podujatia, ako aj príslušnými úradmi. Postupne vás budeme informovať o všetkých ďalších prípravách.