machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 04. júla 2024 • 11:41.51 • informujeme

192x

Medzinárodný festival The Legits Blast

tento rok s niekoľkými prekvapeniami a so zmeneným termínom.

Kvalitná hudba, top DJ-ské sety, nadšenci hip-hopovej kultúry, Red Bull BC One All Stars a tanečníci z 90 krajín sveta. Ani tento rok nebude chýbať v Banskej Bystrici ikonický festival The Legits Blast, ktorého pätnásty ročník prinesie niekoľko zaujímavostí.

Festival patrí každoročne k najočakávanejším podujatiam v Banskej Bystrici. Ulice mesta zaplavia návštevníci z celého sveta, ktorí si opäť po roku prídu porovnať i zdieľať svoje tanečné skúsenosti, ale i užiť si zaručenú dávku vibeu, inšpirácie a zábavy.

Medzinárodné podujatie je podľa organizátorov i účastníkov miestom, kde sa hudba a tanec menia na životný štýl. ,,Kvalitný program dokáže každoročne osloviť mnoho nadšencov aj z verejnosti, ktorí oceňujú najmä napínavé tanečné battle. Vďaka dynamike, rýchlosti, charakteru tanečníkov a aj ich akrobatickým prvkom, ktoré popierajú zákony fyziky, zostáva banskobystrické publikum ohúrené a pozitívne zaujaté. Máme obrovskú radosť, že sa nám festival darí realizovať každoročne v Banskej Bystrici. Tento rok oslavujeme 15-ty ročník a s celým tímom robíme všetko pre to, aby bol tým najlepším,“ hovorí Miro Križan, organizátor podujatia.

Hlavný program sa aj tento rok odohrá na nezmenenej adrese. ,,Sme naozaj vďační, že aj tohtoročná edícia sa môže odohrať na pôde Europa Shopping Center a v jednom z najlepších klubov na svete, v Ministry of Fun,“ hovorí Miro Križan, organizátor. Sprievodné aktivity sa budú odohrávať na rôznych lokalitách v rámci mesta, medzi ktoré patrí napríklad Námestie SNP, Šachtičky, Urban Spot, či Robotnícky Dom.

Súčasťou podujatia je tradične súťaž Outbreak Europe, v rámci ktorej si zmerajú sily svetové breakingové hviezdy v kategóriách 1vs1 Kids, B-Girls, B-Boys a 2vs2 Breaking, ako aj Rep Your Country, obľúbené battle národných tímov. V posledných rokoch Breaking ako taký upútal pozornosť verejnosti i odborníkov. Medzinárodná olympijská komisia rozhodla, že práve Breaking sa 9. a 10. augusta predstaví na LOH v Paríži ako samostatná športová disciplína.

Práve kvôli Olympiáde museli organizátori festivalu The Legits Blast urobiť výnimku a termín podujatia pod Urpínom posunúť na koniec augusta. ,,Prvé aktivity štartujú už 18. augusta vzdelávacím kempom Youth is the Future, ktorý poteší milovníkov hudby, tanca a vizuálneho umenia. Na hlavný program sa návštevníci môžu tešiť 22.-25. augusta,“ informuje Miro Križan. ,,Pevne veríme, že v tomto termíne budeme hostiť čerstvých olympijských víťazov z Paríža,“ dodáva organizátor.

Chýbať nebude ani program zadarmo pre verejnosť a tancuchtivú mládež i deti. Sobota 24.8. v centrálnej zóne v Europa Shopping Center bude patriť projektu Youth is the Future. V rámci neho sa tu uskutoční workshop s legendárnou slovenskou profesionálnou tanečníčkou Lady Mel, ktorá okrem iného tancovala po boku Kanye-ho Westa. Mel povedie workshopy pre verejnosť v histórii festivalu vôbec prvýkrát. Medzi aktivitami nebudú opäť chýbať ani folklórne vystúpenia, ktoré vždy oslovia najmä zahraničných návštevníkov. Všetky sprievodné aktivity nájdete na www.tlb.sk.

Festival The Legits Blast, alebo jeho podprojekty tento rok z verejných zdrojov podporuje Vyšehradský fond, Fond na podporu umenia, Veľvyslanectvo USA v Bratislave a OOCR Stredné Slovensko. Komerčnými partnermi sú Europa SC, Motor-Car Banská Bystrica, Steffe a StVPS.