machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Piatok, 04. mája 2012 • 13:01.16 • informujeme

3341x

Modré z neba

Je relácia, ktorú mnohí z nás pravidelne sledujú. Vďaka nej máme pocit, že ľudskosť, dobro a pomoc nie sú len slová. Pozeráme osudy iných. Sme to ale my, sami, čo máme možnosť zmeniť niekomu život k lepšiemu a k tomu kamery nepotrebujeme, len vnímať človeka vedľa seba. Vedľa nás a s nami žije naša kolegyňa Gitka Benková rod. Giertlová, od Komov. Všetok svoj voľný čas venuje svojmu jedinému dieťatku Lukáškovi.

Lukáško má 6 rokov a narodil sa s vážnou diagnózou - detská mozgová obrna. Je to bystrý, vnímavý chlapček, ale zahrať si futbal s kamarátmi nemôže, na nôžky sa postaviť nedokáže. Túžbou nás všetkých je pomôcť Lukáškovi Benkovi. Práve v relácii Modré z neba sme sa dozvedeli, že existujú nové liečebné postupy, umožňujúce podstatné zlepšenie u takto chorých detí a dokonca aj postaviť ich na nohy. Práve takéto špecializované centrum sa nachádza v Piešťanoch. Adeli centrum je zamerané na liečbu detskej mozgovej obrny a uplatňuje prevratné metódy. Patrí k nim využívanie obleku pôvodne určeného pre kozmonautov vracajúcich sa z kozmu, vďaka nemu sa učili znovu chodiť, keďže tento oblek stimuluje centrálnu nervovú sústavu. Ďalšími metódami sú pobyt v hyperbarickej komore a mnohé iné.

 

Poisťovňa však túto liečbu neprepláca a tu je problém. Liečba je drahá. Jeden dvojtýždňový cyklus stojí približne 4000 eur, v závislosti od procedúr. Pri diagnóze Lukáška sa odporúčajú 3 cykly. V súčasnej dobe je nemožné pre rodičov zaplatiť čo len jeden dvojtýždňový cyklus. Rozhodli sme sa teda, okrem iných aktivít v tomto smere, pripraviť benefičný koncert. Výťažok z neho bude použitý na liečbu v Adeli centre. Koncert sa uskutoční 10 júna. Vstupenky bude možné zakúpiť aj v predpredaji na obecnom úrade. Aká je cena vstupenky ? Taká obyčajná ľudská. Myslite na to, že vaša vstupenka je zároveň vstupenkou do lepšieho života jedného malého chlapčeka, ktorý by možno mohol chodiť.

Každé Euro pomôže, preto ak chcete urobiť niečo dobré, môžete si kúpiť vstupenku alebo prispieť ľubovoľnou sumou obecnom úrade u pani M.Rosíkovej, alebo na na ZŠ Jánošovka u riaditeľky školy Mgr.Ľubici Vránskej.

Autor: Kolektív ZŠ Jánošovka