machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 20. októbra 2011 • 08:35.42 • krimi

1650x

Polícia vo Veľkom Krtíši objasnila lúpežné prepadnutie 71 ročnej dôchodkyni

Vyšetrovateľ vo Veľkom Krtíši obvinil zo zločinu lúpeže, zločinu porušovania domovej slobody a prečinu ublíženia na zdraví, 24-ročného Jozefa z Dolných Plachtiniec.

V nedeľu (16.10.) večer medzi 20.30 a 21.00 hodinou, vošiel cez otvorené a nezaistené okno špajze do uzamknutého rodinného domu na ulici Štefana Tučeka vo Veľkom Krtíši v ktorom býva 71-ročná dôchodkyňa. Počas toho ako ležala na posteli a sledovala televíziu, ju zamaskovaný šatkou previazanou cez tvár a nos fyzicky napadol a pýtal od nej peniaze. Viackrát ju udrel päsťou do tváre, pričom stále od nej žiadal peniaze. V obave o svoj život a zdravie dala poškodená páchateľovi plátennú kapsičku s peniazmi. Potom jej páchateľ vzal aj mobilný telefón, ktorý mala v posteli pri sebe a z domu odišiel tak, že poškodenú zamkol v dome kľúčmi, ktoré sa nachádzali z vnútornej strany vchodových dverí a ktoré si vzal so sebou.

Páchateľ dôchodkyni spôsobil krádežou peňazí škodu 120 eur a taktiež zranenia s predpokladanou dobou liečenia jeden mesiac.

V stredu (19.10.) podozrivého muža polícia zadržala, ku skutku sa priznal, bolo mu vznesené obvinenie a naďalej vyšetrovateľ vykonáva s obvineným procesné úkony. Obvinený je v policajnej cele a vyšetrovateľ spracuje podnet na jeho väzobné stíhanie. Za tieto skutky môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov.

Zdroj: KRPZ BB