machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 12. júla 2012 • 17:26.39 • krimi

2122x

Polícia v Brezne objasnila sériu vlámačiek do chát a rodinných domov

Vyšetrovateľ v Brezne obvinil z prečinov krádeže, porušovania domovej slobody a poškodzovania cudzej veci v spolupáchateľstve 3 mužov z Čierneho Balogu, 18-ročného Tomáša, 21-ročného Mikuláša a 29-ročného Rodana.

V priebehu júna tohto roka sa dopustili 7 skutkov v okrese Brezno.

V noci z 11. 6. na 12. 6., sa po vzájomnej dohode vlámali do letnej kuchynky, ktorá je súčasťou rodinného domu v obci Čierny Balog. Ukradli 3 bandasky s benzínom. 40 litrov benzínu si nalial jeden z obvinených do svojho osobného motorového vozidla.

V čase od 3. 6. do 15. 6. sa vlámali do 3 rekreačných chát v obci Mýto pod Ďumbierom, časť Mlyná Dolina. Z jednej ukradli maskáčovú zelenú súpravu a počítačovú zostavu. Z druhej nič neukradli ale spôsobili škodu poškodením. Z tretej chaty ukradli mosadzný mažiarik, kovaný mažiar, spoločenská hru, vzduchovú zbraň, predlžovací kábel dlhý 20 metrov, 20 fliaš s alkoholom. Vlámali sa aj do drevárne pri chate, z ktorej ukradli 3 sekery.

V obci Jarabá sa vlámali do lesnej chaty – robotníckej ubytovne a do rekreačnej chaty. Z ubytovne ukradli 3 fľaše s alkoholom, kávu, poháre, balenie chipsov, chrumky a  plastové vedro. Z chaty ukradli malú a veľkú sekeru - kálačku, vojenský nôž – bodák a smetný kôš.

Dňa 27. 6. v popoludňajších hodinách sa vlámali do rodinného domu v obci Drábsko. Ukradli elektrický krovinorez, uhlovú rozbrusovačku, retro gramofón s rádiom a CD prehrávačom.

Krádežami a poškodením zariadenia spôsobili majiteľom škodu odhadnutú na viac ako 3200 eur. Po vlámačke do rodinného domu ich polícia zadržala. Dňa 28. 6. sudca okresného súdu vzal Rodana a Mikuláša do väzby, nakoľko boli v čase spáchania skutkov v podmienke. Tretí z obvinených Tomáš je stíhaný na slobode. Keďže polícia objasňuje aj ďalšie skutky s ktorých sú podozriví, nie je vylúčené, že obvinenia voči nim sa budú ešte rozširovať. Za tieto prečiny môžu byť potrestaní odňatím slobody na 1 až 5 rokov.

Zdroj: KRPZ BB