machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Streda, 19. decembra 2012 • 09:48.16 • krimi

1619x

Pri dopravnej nehode zomrel 26-ročný chodec

Polícia v Rimavskej Sobote vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala včera (18.12.) o 18.30 hodine v smere od hlavnej cesty na Kraskovo v obci Rimavská Baňa, okres Rimavská Sobota. 45-ročný vodič z Rimavskej Bane so svojim osobným motorovým vozidlom Ford Escort, na rovnom úseku cesty na mokrej zjazdnej vozovke a z doposiaľ nezistených príčin, prednou časťou vozidla zachytil pri pravej krajnici idúceho 26-ročného chodca z Rimavskej Bane. Chodec po náraze spadol pod vozidlo, kde zostal zakliesnený, následkom čoho utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste dopravnej nehody podľahol. Požitie alkoholu u vodiča zistené nebolo, u nebohého bude alkohol zisťovaný pri pitve. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Chodci a cyklisti sú najzraniteľnejším článkom medzi účastníkmi cestnej premávky. Apelujeme na chodcov, aby používali reflexné prvky na oblečení. Pri prechádzaní cez cestu treba byť ostražitý a používať vyznačené priechody. Odporúčame radšej sa viac krát presvedčiť či je bezpečné cez cestu prejsť.

Vodiči musia v sťažených poveternostných podmienkach najmä predvídať. Sledovať situáciu hlavne v okolí zastávok, škôl a nákupných centier, kde je zvýšený pohyb chodcov.

Každý účastník premávky je podľa zákona povinný dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozil jej bezpečnosť a plynulosť. Pritom je povinný prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam, aby neohrozil na živote a zdraví seba a ostatných, a nespôsobil sebe a ostatným škody na majetku.

Zdroj: KRPZ BB