machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 24. januára 2013 • 12:38.09 • krimi

3255x

Pátranie po nezvestných osobách

Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po nezvestných:
- 16 ročnom Dávidovi GRÁČOVI z Banskej Bystrice,
- 17 ročnom Lukášovi PAPCÚNOVI z Banskej Bystrice,
- 16 ročnom Jakubovi Jozefovi KRAKOVSKOM z Prešova,
- 16 ročnom Jurajovi KAPASNOM z Bratislavy – Petržalky,
- 17 ročnom Alešovi SZABÓOVI z Prešova.

V pondelok (21.1.) prijala polícia vo Zvolene oznámenie, že z resocializačného zariadenia Návrat - Kráľová pri Zvolene, okolo 13.00 hodine, ušli spoločne piati chlapci, ktorí sa liečili z drogovej závislosti.

Dávid GRÁČ – ušiel už druhý krát, je závislý na drogách (pervitíne) a už bol aj súdne trestaný. Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, hnedé oči, čierne na krátko ostrihané vlasy, na ľavej ruke pri palci má vytetovanú hviezdu, vysoký je približne 170 centimetrov.

Lukáš PAPCÚN - užíval hlavne alkohol, ale aj drogy. Je zavalitej postavy, má oválnu tvár, modré oči, blond vlasy na krátko ostrihané, vysoký je približne 180 centimetrov, pri chôdzi je naklonený dopredu.

Jakub Jozef KRAKOVSKÝ – ušiel už druhý krát, užíval drogy (marihuanu). Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, hnedé oči, čierne na krátko ostrihané vlasy, dlhé 3 - 4 cm, vysoký je približne 180 centimetrov.

Juraj KAPASNÝ - užíval drogy (marihuanu aj pervitín). Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, tmavozelené oči, hnedé vlasy na krátko ostrihané, vysoký je približne 175 centimetrov.

Aleš SZABÓ – ušiel už druhý krát, užíval hlavne alkohol, ale aj drogy (marihuanu). Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, tmavohnedé oči, blond vlasy na krátko ostrihané, vysoký je približne 165 centimetrov, má kolísavú chôdzu.

Nikto z chlapcov by nemal mať u seba mobilný telefón, peniaze,  ani iné cennosti. Všetci nezvestní chlapci sú mladiství a podrobujú sa ochrannému liečeniu z drogovej, prípadne alkoholickej závislosti, na základe rozhodnutia súdu.

Žiadame občanov, ak majú o nezvestných chlapcoch akékoľvek informácie, ktoré by nám mohli pomôcť pri ich vypátraní, aby ich oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.