machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 23. mája 2013 • 08:32.26 • krimi

3111x

Policajti v Brezne zadržali 5 zlodejov, ktorí majú na svedomí 29 skutkov

Polícia v Brezne obvinila z prečinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody 48-ročného Juraja z Čierneho Balogu. V priebehu mesiacov február až máj, sa vlámal do 14 chát v rekreačnej oblasti Krpáčovo, do 3 chát v rekreačnej oblasti Tále a do rodinného domu v Brezne, ktorý slúži na rekreačné účely. Okrem toho sa vo februári a v apríli vlámal aj do toho istého pohostinstva v rekreačnej oblasti Krpáčovo a do ďalšieho pohostinstva v Čiernom Balogu. Z vylomených objektov kradol rôzne veci, prevažne potraviny a alkohol. Krádežou a poškodením spôsobil majiteľom škodu odhadnutú na viac ako 7-tisíc eur. V pondelok (20.5.) polícia muža zadržala. Po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia, ho poverený príslušník umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Sudca okresného súdu obvineného vzal v stredu (22.5.) do vyšetrovacej väzby. V minulosti bol už viackrát súdne trestaný za obdobnú trestnú činnosť. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

Polícia v Brezne zadržala aj ďalších 4 páchateľov, ktorí majú na svedomí ďalšie krádeže a vlámačky. Polícia obvinila: 25-ročného Mária z Brezna z prečinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody, 22-ročného Ľubomíra z Brezna z prečinu krádeže, prečinu porušovania domovej slobody a z prečinu poškodzovania cudzej veci, 19-ročného Daniela z Podbrezovej z prečinu krádeže, 26-ročného Jozefa z Brezna z prečinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody.

Obvinení páchali trestnú činnosť v spolupáchateľstve v niektorých prípadoch aj jednotlivo. Majú na svedomí vlámačky do 3 chát (2 v Krpáčove a 1 v časti Hudákovo), vlámali sa aj do 2 nákladných motorových vozidiel, do osobného motorového vozidla, do pohostinstva aj do rodinného domu. Do rodinného domu sa vlámal Mário s Ľubomírom, v čase od 30.3. do 1.4. na Staničnej ulici v Brezne. Majiteľovi spôsobili škodu 1260 eur. Okrem Daniela už boli v minulosti všetci viac krát súdne trestaní za rôznu trestnú činnosť. Na obvineného Mária bol spracovaný podnet na jeho vzatie do väzby. V utorok (21.5.) ho sudca okresného súdu vzal do vyšetrovacej väzby. Ďalší traja obvinení sú stíhaní na slobode. Za tieto skutky môžu byť potrestaní odňatím slobody až na 2 roky.

Obvinený Daniel v Podbrezovej v garáži, dobrovoľne policajtom vydal 13 rastlín zasadených v rôznych nádobách, ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie. V tejto veci polícia začala trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený neoprávnene prechovával aj dlhú guľovú zbraň a 5 nábojov, ktoré získal pri krádeži vlámaním do chaty v Krpáčove. Zbraň aj strelivo boli zaistené a budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Vyšetrovateľ v Brezne začal v tejto veci trestné stíhanie pre prečin nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.

Z drogovej trestnej činnosti je podozrivý aj obvinený Mário, u ktorého polícia našla igelitové vrecko so zelenou sušenou rastlinou, uzatvárateľný igelitový sáčok s obsahom bielej kryštalickej látky a injekčnú striekačku. Zaistené látky boli zaslané na expertízne skúmanie.

Zdroj: KRPZ BB