machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 15. februára 2016 • 08:46.16 • krimi

1343x

Auto zastavil so samopalom v ruke

Polícia v Žiari nad Hronom obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania 42-ročného muža zo Žiaru nad Hronom.

V sobotu (13.2.) okolo 14.30 hodine, sa pred čerpacou stanicou v Žiari nad Hronom, vyhrážal zabitím štyrom mužom zo Žiaru nad Hronom. Zastavil vozidlo Volkswagen Polo v ktorom všetci sedeli. Kľakol si pred auto a pod hrozbou použitia strelnej zbrane (samopal) ich vyzval, aby všetci z vozidla vystúpili, lebo ich postrieľa.

Poškodení zo strachu o svoj život na vyhrážanie nereagovali, na čo obvinený pristúpil k vodičovým dverám s namierenou zbraňou a opäť ich vyzval, aby okamžite všetci vystúpili z vozidla, inak všetkých postrieľa. Vodič z vozidla vystúpil, pričom ale neustále mieril zbraňou na posádku auta sediacu na zadných sedadlách a stále sa im vyhrážal zabitím. Potom ako vodič vystúpil z vozidla, páchateľovi vytrhol samopal z rúk a ten spadol pod auto. Keď sa dal páchateľ na útek smerom do poľa, poškodení privolali políciu.

Policajti páchateľa zadržali v priebehu 30 minút. Po zadržaní bol podrobený dychovej skúške, pričom mu namerali takmer 2 promile alkoholu. Po vykonaní procesných úkonov ho umiestnili do policajnej cely. Poverený príslušník spracoval návrh na jeho vzatie do väzby o ktorej bude sudca okresného súdu rozhodovať dnes. Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Zdroj: KRPZ BB