machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 31. októbra 2016 • 13:45.46 • krimi

2617x

Muž, ktorý obral dôchodcu z Valaskej o peniaze, je už vo väzbe

Vyšetrovateľ v Brezne obvinil prečinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva, 21-ročného muža z Panických Draviec v okrese Lučenec. Spolu s dvoma doteraz nestotožneným páchateľmi, podvodným spôsobom pripravili o peniaze 88-ročného dôchodcu z Valaskej.

Po vzájomnej dohode, v piatok (28.10.), prišli na osobnom motorovom vozidle Škoda Octavia do obce Valaská, kde okolo 9.45 hodine zastavili poškodeného dôchodcu. Jeden z páchateľov ho požiadal o peniaze, ktoré súrne potrebujú. Odôvodnil to dopravnou nehodou, pri ktorej jednej osobe museli odrezať nohu a preto potrebujú peniaze na lekárov. Ako zábezpeku mu ponúkli doláre, pričom ho upozornili, aby o tom nikomu nehovoril.

Poškodený im uveril a neznáme osoby pozval domov, kde jednému z páchateľov odovzdal 2 400 eur. Páchatelia ešte raz využili dôverčivosť poškodeného dôchodcu a v ten istý deň ho opäť navštívili. Povedali mu, že 2400 eur je málo na zaplatenie lekárov a potrebujú viac finančných prostriedkov. Keď im poškodený povedal, že má peniaze na vkladnej knižke, požadovali od neho ďalších 4-tisíc eur a ochotne ho odviezli do Brezna, kde mal v banke pre nich vybrať požadovanú sumu.

Pri výbere peňazí zamestnankyni uviedol, že za ním prišli cudzí ľudia a chceli peniaze na zaplatenie lekára. Zamestnankyňa banky ihneď poškodeného upozornila, že môže ísť o podvod a privolala políciu. Jedného z páchateľov polícia zadržala v blízkosti banky. Po vykonaní procesných úkonov obvineného vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. V sobotu (29.10.) sudca okresného súdu vzal obvineného do väzby.

Za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov. Po ďalších páchateľoch polícia pátra.

Zdroj: KRPZ BB