machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 01. apríla 2019 • 13:29.23 • krimi

1068x

Alkohol za volantom bol dôvod, prečo otec a syn strávili víkend v policajnej cele

Polícia v Brezne obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky dvoch mužov vo veku 19 a 40 rokov z Nemeckej.

V sobotu (30.3.) o 00.25 hodine na ceste I/66 v Nemeckej, na osobnom motorovom vozidle Škoda Felícia, mladšieho z nich zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Pri kontrole bol vyzvaný, aby predložil doklady potrebné na vedenie a premávku vozidla, nakoľko nie je držiteľom vodičského oprávnenia, doklady nepredložil. Následne ho vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške, pričom mu namerali 0,74 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,54 promile. Mužovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajné oddelenie.

Následne o 1.25 hodine v obci Ráztoka policajti zastavili a kontrolovali opäť to isté vozidlo Škoda Felícia, ktoré už viedol ďalší z obvinených. Pri kontrole doklady od vozidla nepredložil, nakoľko ani on nie je držiteľom vodičského oprávnenia a pri dychovej skúške mu namerali 0,87 mg/l alkoholu, čo je 1,81 promile. Aj tomuto vodičovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajné oddelenie.

Po vykonaní procesných úkonov obidvoch umiestnili do policajnej cely a poverený príslušník spracoval podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní. V nedeľu (31.3.) večer sudca okresného súdu rozhodol o výške ich trestu.

Zdroj: KRPZ BB