machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Nedeľa, 14. apríla 2019 • 13:49.02 • krimi

1023x

Pozor na podvodníkov, skúšajú rôzne praktiky ako prísť k peniazom

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil z pokračovacieho prečinu podvodu 25-ročného muža z Banskej Bystrice. V júli 2018 sa nakontaktoval na poškodeného muža z Tureckej s ponukou mobilných telefónov značky Samsung Galaxy S9 a S9+, za polovičné ceny priamo od výrobcu, ktoré mali byť riadne zabalené aj s certifikátom.

Na základe takto lákavej a veľmi výhodnej ponuky si poškodený objednal 2 mobilné telefóny za 660 eur. Na ďalší deň sa stretli a obvinený si osobne prevzal peniaze s tým, že mu na druhý deň mobilné telefóny prinesie. Termín odovzdania mobilných telefónov obvinený predlžoval rôznymi výhovorkami, pričom poškodenému poslal print screen platby z účtu s tým, že mu vracia sumu vo výške 330 eur, ako platbu za jeden telefón, ale poškodenému žiadna suma na účet neprišla. Približne po mesiaci takýmto istým spôsobom podviedol ďalšieho muža z Banskej Bystrice. Tento si objednal 7 mobilných telefónov za sumu 2310 eur.

Ani jemu žiadne vrátené peniaze na účet neprišli a obvinený s ním prestal komunikovať. Vopred naplánovaným podvodným spôsobom uviedol poškodených do omylu a „zarobil“ 2970 eur. Za takýto prečin, pri ktorom bola spôsobená väčšia škoda, hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Zdroj: KRPZ BB