machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Piatok, 18. marca 2011 • 08:00.00 • krimi

3514x

V jednom z rodinných domov v obci Baláže našla polícia nelegálne držaný samopal aj drogy

Banskobystrickí policajti vyšetrujú prípad zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, z ktorého včera (17.3.) vyšetrovateľ obvinil 54-ročného muža z okresu Banská Bystrica.

Obvinený si v letných mesiacoch roku 2007 kúpil na autobusovom nádraží od neznámej osoby útočnú pušku, samopal vzoru 58. Ide o zbraň podliehajúcu povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti. Obvinený držal zbraň u seba doma aj napriek tomu, že ju nemal v legálnej držbe. V tomto prípade sa trestná sadzba pohybuje od 3 do 8 rokov. Obvinený je stíhaný na slobode.

V dome, v ktorom bola nájdená nelegálne držaná zbraň, boli nájdené a zaistené aj veci pochádzajúce z drogovej trestnej činnosti. Ide sušinu rastlinného materiálu rodu Canabis. Expertíznym skúmaním bolo zistené, že zo zaisteného množstva je možné vyrobiť viac ako 790 obvykle jednorazových dávok. V dome bolo nájdené aj kompletné zariadenie na urýchlené pestovanie marihuany.

Včera (17.3.) polícia zistila, že zaistený rastlinný materiál, ako aj príslušenstvo na jeho pestovanie patrí 26-ročnej žene z okresu Banská Bystrica. Túto ženu vyšetrovateľ včera (17.3.) obvinil drogovej trestnej činnosti. Za takýto zločin hrozí trest odňatia slobody až na 10 rokov. Obvinená je stíhaná na slobode.

Zdroj: KRPZ BB