machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Streda, 11. mája 2011 • 14:10.34 • krimi

1812x

Z úst vyfúkol horiaci benzín a 11-ročné dievčatko skončilo s popáleninami v nemocnici

Policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru v Lučenci začali trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví, ktorého sa dopustil doposiaľ neznámy páchateľ ešte koncom mesiaca apríl na Mierovej ulici v obci Halič v okrese Lučenec.

Páchateľ si tu vo dvore rodinného domu nabral do úst benzín, priložil si k nim horiacu zápalku a horiaci benzín vyfúkol na 11-ročnú dievčinu, ktorá následkom jeho konania začala horieť. Svojim konaním jej páchateľ spôsobil popáleniny II. stupňa. V súvislosti s prípadom už bolo vypočutých viacero svedkov. Polícia si na výsluch predvolala aj muža, ktorý je podozrivý zo spáchania tohto trestného činu.

Do vyšetrovania prípadu budú prizvaní aj znalci z odboru zdravotníctva, nakoľko budeme skúmať aj to, či nejde o ťažkú ujmu na zdraví. Zo záverov znaleckých posudkov by malo vyplynúť aj to, akú presnú dobu liečby si popáleniny tohto dievčatka vyžiadajú, ako aj skutočnosť či ide o zranenie, ktoré bude mať trvalé následky. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na jeden rok až tri roky.

Zdroj: KRPZ BB