machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 07. júla 2011 • 14:23.56 • krimi

1727x

Opitý muž za volantom si to s vozidlom namieril priamo na policajta

V piatok (1.7.) v neskorých večerných hodinách bol v obci Kosihovce zistený priestupok proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, ktorého sa dopustil 32-ročný vodič z Malého Krtíša.

Tento vodič bol hliadkou zastavovaný (červeným svetlom), na čo zastavil s vozidlom v strede vozovky. Vzhľadom k tomu, že na ceste tvoril prekážku, policajt ho vyzval, aby vozidlo odstavil na krajnicu a aby zastavil za služobné vozidlo polície. Na túto výzvu vodič reagoval tak, že s vozidlom pridal a vozidlo smeroval priamo na jedného z policajtov, ktorý musel z cesty pred vozidlom odskočiť. Následne bolo toto vozidlo, v ktorom sedela aj 53-ročná spolujazdkyňa, hliadkou prenasledované smerom od obce Kosihovce na obec Seľany.

Policajti vodiča vyzývali na zastavenie svetelnou signalizáciou „STOP“. Vodič ani napriek týmto opakovaným výzvam nereagoval a s vozidlom nezastavil. Vozidlo odbočilo na poľnú cestu a na pole, kde jeden z členov policajnej hliadky 5 krát vystrelil varovný výstrel do vzduchu a keďže vodič ani napriek varovným výstrelom s vozidlom nezastavil, hliadka zasiahla jedným výstrelom aj zadnú časť prenasledovaného vozidla.

Vodič aj naďalej unikal. Keď sa s vozidlom vrátil na štátnu cestu, v obci Seľany bol policajným vozidlom vytlačený a zastavený na krajnici vozovky. Voči vodičovi boli použité donucovacie prostriedky a po zastavení bol podrobený dychovej skúške na alkohol. Mužovi bola nameraná hodnota 1,37 mg/l alkoholu v dychu, čo v prepočte predstavuje približne 2,74 promile alkoholu v krvi. Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz. 32-ročného muža hliadka zadržala a bol predvedený na policajnú stanicu vo Vinici. Okrem toho, že sa ako vodič dopustil hrubého priestupku proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, musí čeliť obvineniu zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa. Obvinený je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Zdroj: KRPZ BB