machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 12. mája 2011 • 15:27.58 • krimi

3845x

Pri domových prehliadkach boli nájdené zbrane a rôzne trofeje zvierat

Policajti v Revúckom okrese počas včerajšieho dňa (11.5.) vykonali viacero domových prehliadok. Mali totiž informácie o tom, že by sa v predmetných domoch mali nachádzať veci pochádzajúce z trestnej činnosti. Išlo konkrétne o podozrenie z trestných činov nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, ako aj o trestné činy pytliactva.

Počas prehliadok boli nájdené rôzne zbrane či súčasti zbraní. Našli sa však aj trofeje rôznych zvierat. V súvislosti s podozrením na spomínanú trestnú činnosť boli zadržaný dvaja muži, ktorí sú podozriví z jej spáchania. Po vypočutí boli tieto osoby prepustené na slobodu. Zaistené zbrane, trofeje zvierat, ako aj rôzne iné veci, ktoré by mohli súvisieť s trestnou činnosťou budú zaslané na expertízne skúmanie. Po vypracovaní a doručení znaleckých posudkov a vyhodnotení dôkaznej situácie vyšetrovateľ posúdi trestnoprávnu zodpovednosť podozrivých mužov.

Až na základe týchto znaleckých posudkov sa teda rozhodne o ďalšom postupe vo vyšetrovaní. Obvinenie voči konkrétnym osobám zatiaľ vznesené nebolo. V prípade dokázania viny však hrozí páchateľom takejto trestnej činnosti trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Zdroj: KRPZ BB