machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Utorok, 26. apríla 2011 • 10:18.27 • krimi

1678x

Muž sa zo strachu o svoj život ukryl v lese až do príchodu polície

Lučeneckí policajti vyšetrujú prípad trestného činu nebezpečného vyhrážania, ku ktorému malo dôjsť v nedeľu (24.4.) v popoludňajších hodinách medzi obcami Pinciná a Nové Hony, v lokalite zvanej Bolim.

42-ročnému mužovi zo Slovenskej Ľupči z okresu Banská Bystrica sa na odpočívadle pri ceste E/50 vyhrážal páchateľ s nabitou guľovou zbraňou v ruke. Muž so zbraňou ho vyzval, aby vystúpil zo svojho vozidla Fiat Ducato čo poškodený neurobil a páchateľ na to vystrelil z tejto zbrane do vzduchu. Následne sa poškodený s vozidlom pohol a páchateľ po odchádzajúcom vozidle vystrelil. Strela zasiahla ľavú zadnú pneumatiku vozidla.

Konanie páchateľa však vzbudilo u 42-ročného Milana, ktorý riadil uvedené vozidlo, dôvodnú obavu o svoj život a preto z nepojazdného vozidla utiekol do blízkeho lesa, kde sa ukryl až do príchodu polície. Polícia prípad vyšetruje. Zbraň, z ktorej páchateľ strieľal bola zaistná. Polícia pozná muža, ktorý je podozrivý zo spáchania uvedeného trestného činu, no vzhľadom na prebiehajúce procesné úkony a ďalší priebeh vyšetrovania v súčasnosti nebudeme k prípadu poskytovať bližšie informácie. Za tento skutok hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Zdroj: KRPZ BB