machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 24. februára 2020 • 09:48.17 • reklamný článok

1516x

Fúkaná izolácia domov a budov v Breznianskom a Banskobystrickom kraji

Spoločnosť MLP Trade, s.r.o. so sídlom v Brezne sa zaoberá zatepľovaním domov a budov fúkanou izoláciou v krajoch Brezno a Banská Bystrica. Svojím zákazníkom ponúka odbornú aplikáciu fúkanej izolácie, poradenstvo, obhliadky stavieb a doplnkové služby spojené so zateplením.

Čo je to fúkaná izolácia a aké sú jej hlavné výhody

Fúkaná izolácia je spôsob zateplenia rodinných domov a budov, pri ktorom sa izolačný materiál nanáša na požadované miesto zo špeciálneho prístroja. Izolácia je poháňaná vzduchom cez hadicu až na miesto aplikácie. Dosah hadice je 100 m a prístroj zvládne poháňať izoláciu do 40 m výšky.

Materiál sa vkladá do prístroja pred stavbou, nie je potrebné jeho vynesenie na miesto aplikácie. Izolovanie bežného rodinného domu je hotové v priebehu niekoľkých hodín a preto je zateplenie domu fúkanou izoláciou veľmi jednoduchý ale hlavne kvalitný spôsob izolovania.

Veľkou výhodou je to, že materiál vytvára súvislú izolačnú vrstvu bez medzier a tepelných mostov, cez ktoré by unikalo teplo. Vďaka nenáročnej aplikácii sa fúkaná izolácia dostane úplne všade aj na ťažko dostupné miesta. Preto je tento spôsob často využívaný pre zateplenie väzníkového krovu kde je náročný pohyb po strope z dôvodu členitosti väznicovej konštrukcie. Izolačný materiál sa nanesie na vopred pripravenú plochu stropu z OSB dosiek, alebo na parotesnú fóliu z vrchnej časti. Dokonale vyplní všetky, aj problémové miesta okolo väzníkov.

Fúkaná izolácia je veľmi vhodná aj pre zateplenie pultovej strechy ktorá je typická pre staršie domy v tvare kocky. Priestor medzi strechou a stropom býva dosť úzky a preto je vkladanie klasickej rolkovej izolácie náročné. Fúkanou izoláciou jednoducho nanesieme izolačný materiál tak, že sa pracovník s hadicou vplazí do priestoru a z niekoľkých miest nanesie kvalitnú izolačnú vrstvu po celej ploche.

Rovnako pre staršie domy s trámovým stropom s dutinou je to ideálne riešenie zateplenia. Trámový strop sa zatepľuje z povaly, nakoľko nie je nutné vypratanie. Stačí vytvoriť miesto stredom povaly, kde sa odstráni podlaha, či už je z dosák, alebo je na vrchu betónový poter. Tým sa vytvoria otvory do podlahy cez ktoré do dutiny v strope nanesieme materiál. Aj tu izolácia vyplní každý cm2 a vznikne kvalitná izolačná vrstva v dutine stropu. Následne sa podlaha vráti do pôvodného stavu.

Typy vlastnosti fúkanej izolácie

Materiály pre fúkanú izoláciu sa vyrábajú výlučne z prírodných surovín. Všetky majú podobné vlastnosti, líšia sa hlavne podľa druhu a mierne v cene.

Najčastejšie sa používa minerálna vlna vyrábaná zo skla a kremičitého piesku. Veľkou výhodou tohto materiálu je, že je to 100% prírodný materiál bez pridania akejkoľvek chemickej látky. Má najvyššiu protipožiarnu ochranu A1, čo nedosahuje žiadny iný izolačný materiál. Je odolná voči hlodavcom a hmyzu a zabraňuje vzniku vlhkosti a plesní v izolácii. Tieto vlastnosti dosahuje bez chémie preto, že už samotné sklo a piesok, z ktorých sa vyrába sú prirodzene nehorľavé, nenasiakujú vlhkosť a odpudzujú škodcov.

Ďalším materiálom je drevovlákno. Vyrába sa z borovicového dreva štiepaním na jemné vlákna. Následne sú miešané s látkami na báze živice, ktoré zabraňujú horeniu a vzniku vlhkosti. Rovnako zabraňujú prenikaniu škodcov a hlodavcov do izolačnej vrstvy. Veľkou výhodou fúkanej drevovláknitej izolácie je to že má najvyššiu akumulačnú schopnosť. To znamená, že keď tento materiál vyhreje, trvá dlhú dobu kým vychladne. Je to výhodou nie len v zime ale aj v letných mesiacoch, nakoľko zabraňuje prehrievaniu.

Najstarším materiálom používaním technikou fúkania je celulóza. Celulóza sa vyrába z recyklovaného novinového papiera, takže základnou surovinou je takisto drevo, z ktoré ho sa papier vyrába. Novinový papier sa namočí, následne rozomelie a zase vysuší. Protipožiarnu ochranu a ochranu proti vlhkosti a hlodavcom zabezpečia chemické látky ktoré sa do tohto materiálu pridávajú. Výhodou fúkanej celulózy je hlavne nižšia cena oproti ostatným materiálom.

Vlastnosti fúkanej izolácie

- prírodný materiál
- protipožiarna ochrana
- je priedušná odolná voči vlhkosti
- nenasiakavá vodné pary
- odpudzuje hlodavce a hmyz
- vytvára súvislú vrstvu bez medzier
- dostane sa aj na problémové miesta
- vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
- vytvára protihlukovú vrstvu a zlepšuje akustiku domu
- je trvácna, ostáva rovnako funkčná počas desiatok rokov
- jednoduchá a rýchla aplikácia
- výhodná cena, vďaka rýchlej aplikácii

Ak práve hľadáte spoľahlivú firmu pre zateplenie vašej stavby v našom regióne, kontaktujte nás na tel čísle 0948 331911, alebo emailom na info@izolacie-mlp.sk, alebo navštívte náš web www.izolacie-mlp.sk. Radi vám v tejto oblasti poradíme, prípadne prídeme na bezplatnú obhliadku vašej stavby, odporučíme najlepšie riešenie a vypracujeme cenovú ponuku.

Izolácie MLP - fúkané izolácie - Katalóg firiem