machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 30. novembra 2020 • 12:10.14 • reklamný článok

1571x

Kam zobrať rodinu na jesenný výlet? Vyrazte pod stan

Jeseň je už dávno tu a vy stále neviete, kam s deťmi vyraziť za pestrofarebnou prírodou? Vyrazte s rodinou kempovať. Pred nevyspytateľným počasím vás ochráni kvalitný stan a spacák, hodiť sa vám ale bude aj nafukovacia karimatka.

Základom je kvalitné vybavenie
Vybavenie na jesenné kempovanie sa v zásade neodlišuje od toho na kempovanie v letných mesiacoch. Vzhľadom na nižšie teploty a nevyspytateľné počasie sa ale vybavte dvojvrstvovým a vodeodolným stanom a dostatočne teplým spacákom. Chýbať by vám nemala ani termoizolačná karimatka, ktorá vás ochráni pred chladom od zeme a zároveň vám počas spánku poskytne nevídaný komfort. Najobľúubenejším variantom sú samonafukovacie karimatky, ktoré môžu byť silné až 10 cm, a pokojný spánok tak doprajú aj ľuďom trpiacim n bolesťou chrbta.

Kam vyraziť?
Potrebné vybavenie máte a zostáva sa rozhodnúť, do ktorého kempu zamierite. Nie všetky kempy sú otvorené celoročne, ale napriek tomu máte z čoho vyberať – v Česku na jeseň môžete zavítať do viac ako 2 000 kempov.

Kempovanie na brehu Strieborného rybníka
Rekreačný areál Strieborný rybník v blízkosti Hradca Králové dostal svoje meno podľa vodnej plochy, na ktorej brehu sa nachádza. Pre rodinnú dovolenku je kemp ako stvorený – súčasťou areálu je prírodné kúpalisko s pieskovými plážami, ihrisko na plážový volejbal a Adventure park. Na výlet vyrazte do Prírodného parku Orlice alebo do novohradských lesov. Ak vás zaujíma história, vydajte sa napríklad na zámok Opočno alebo na hrad Pecka.

Preskúmajte Český raj
Po celý rok má svoje brány otvorené autokemp Sedmihorky, ktorý sa nachádza na úpätí hruboskalského skalného mesta v CHKO Český raj. Dovolenku tu môžete stráviť vo vlastnom stane alebo si prenajať jednu z chatiek, z ktorých niektoré sú zariadené skutočne luxusne. Vďaka okolitej krajine a množstvu pamiatok nebudete mať o výlety núdzu – navštívte hrad Hrubá Skala alebo si užite cyklovýlet okolo rybníka pod Troskami.

Relax na úpätí Krkonoš
Kepm Dolce vás uchváti svojou polohou na úpätí Krkonoš, asi 5 km od Trutnova. Rekreačný areál uprostred lesov je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a pokoja. Vydať sa z neho môžete do Adršpašsko-teplických skál, do Babičkinho údolia a zabudnúť nemôžeme ani na výstup na Snežku. Aj v samotnom kempe sa zabavíte – okrem vodnej nádrže s trávnatou plážou tu nájdete detské ihrisko, tenisový aj volejbalový kurt a minigolf. Večery si spestríte pri vonkajšom ohnisku alebo pod strieškou pri grilel.

Zažite s rodinou nevšedné jesenné víkendy v kempe, ktorý je ideálnym štartovacím bodom pre výlety do prírody aj návštevy historických pamiatok. Nemáte potrebné vybavenie? Na Heureka.sk si vyberiete zo širokej ponuky outdoorových potrieb, ako je stan, spacák alebo karimatka.