machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 17. októbra 2011 • 20:18.31 • šport

2166x

Florbalisti majú úvodný turnaj úspešne za sebou

V sobotu 15.októbra sa v telocvični v ZŠ Nemecká odohrali florbalové boje o Pohár Florbalového Klubu Brezno, ktorého sa zúčastnilo 8 mužstiev. Na palubovke bolo vidieť známe tváre z ligy, ale aj nové tváre v nových tímoch, ktoré si prišli vyskúšať, ako sa florbal hrá na troška vyššej úrovni ako je tréning.

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín v Skupine A sa predstavili družstvá Revúca, Predajná, Sharks a Spermatrons. V tejto skupine sa očakával postup Revúcej a všetci sme boli zvedaví, kto z troch nováčikov pôjde do semifinále s tímom z Gemera. Spermatrons aj Predajná získali rovnako po tri body, vzájomný zápas sa skončil nerozhodne a tak nasledovalo porovnanie skóre. Predajná si v poslednom vystúpení bojov o základnú časť vytvorila vysoký náskok nad nepostupujúcim Sharks 8:0 a tento výsledok je zabezpečil postup do semifinále.

V skupine B sa ako nasadený tím predstavili hráči GOST´s, ktorí o postup súperili s Riders, Bresako, tímy známe z minulej sezóny a novým tímom Predators, ktorý vytvorili žiaci Gymnázia Brezno. Táto skupina bola veľmi vyrovnaná a každý tím nazbieral aspoň dva body. Z prvého miesta postupovali tak troška prekvapujúco nováčikovia z Predators. O druhom postupujúcom sa rozhodovalo medzi GOST´s a Riders. Keďže oba tímy mali rovnaký počet bodov, rozhodovalo sa na základe vzájomného zápasu, ktorý lepšie zvládli Riders a postúpili tak do bojov o vyraďovacie boje o pohár.

V tejto časti turnaja sa vytvorili semifinálové dvojice Revúca – Riders, kde Revúca aj napriek hráčskej prevahe zdolala húževnatých Riders predovšetkým svojou prehľadnou hrou v pomere 9:3 a druhú semifinálovú dvojicu vytvorili tímy Predators – Predajná. V tomto zápase podržal Predatorov predovšetkým ich brankár, ktorý sa zaskvel nejedným pekným zákrokom.

Finále tak bolo v réžii Revúcej a Predators. Dlho vyrovnaný súboj v poslednej časti hry lepšie zvládli chalani z Revúcej a dvoma rýchlymi gólmi v posledných minútach zápasu otočili misky váh na svoju stranu. Revúca sa tak po víťazstve nad Predatros 5:3 stala víťazom celodenného turnaja.

Viac informácii nájdete na http://fbkbrezno.7x.cz

Autor: Daniel Struhar