Správy

Pondelok, 31. októbra 2011 • 08:35.17 • šport

2247x

MHK 32 L.Mikuláš "B" - HK Brezno 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)

V poslednú októbrovú sobotu A – mužstvo Brezna cestovalo na Liptov, kde sa stretlo s tunajšou rezervou Liptákov. Mal to byť zápas domácej skúseností hráčov vo vekovom priemere okolo 30 rokov, proti mladíckej rýchlosti a dravosti Horehroncov. Nedá mi nespomenúť, že v tíme domácich sa predstavili hráči takého rangu ako Pleva či Dropa, kde nechýbajú ani reprezentačné skúsenosti v drese Slovenska. Brezňania však cez to všetko verili aspoň v dáky ten bodík či nebodaj viac.

Domáci začali stretnutie ako z veľkej knihy hokeja, keď hneď prvú chybu Horehroncov trestali z hokejky Antošku už v 13 sekunde. Prvá tretina sa niesla v réžií domáchch a Brezňania sa do šancí dostávali len sporadicky. Skúsený hráči Mikuláša nás k ničomu nepúšťali, no ani svoje ďalšie šance v prvej tretine nedokázali zužitkovať v gól a tak sa prvá časť hry skončila najtesnejším rozdielom 1:0 pre Liptákov.

V strednej časti hry Horehronci chceli ešte do zápasu prehovoriť a podarilo sa im vyrovnať stav v 28.minúte na 1:1. Pri prečíslení 3 na 1 doťukol puk do bránky Mikuláša Pinka. Domáci sa však ujali v 31.minúte znovu vedenia z hokejky Koniara a ten istý hráč v závere tretiny zariadil aj 3 gól Mikuášťanov a uzavrel tak druhú tretinu za stavu 3:1.

V poslednej tretine už dominovali na svojom ľade domáci, keď v 43.minúte Staroň zvyšoval na 4:1. Iskričku nádeje ešte v tej istej minúte vykresal Peter Turňa gólom na 4:2, ale to už bolo zo strany Brezna všetko. Hostia zvyšovali v 45.minute z hokejky Maslíka na 5:2. O necelé 2 minúty pridal 6 gól do bránky Brezna Bujňák a skóre uzavrel v 54.minúte Bacúr.

Domáci tak zaslúžene vyhrali a pripísali si tak 3 body do tabuľky. Brezňania v tomto zápase hrali ustráchane, nedokázali skúsený tím Liptovského Mikuláša prehrať svojou rýchlosťou. Domáci hráči neurobili ani jeden zbytočný krok navyše, cez to všetko na ľade dominovali. Z našej strany mi tam chýbalo napádanie a dohrávanie súbojov pri mantinely, čo by pravdepodobne starším hráčom robilo problém. V našom tíme stojí za zmienku asi len výkon Riša Ivana, ktoré som videl naozaj všade. Inak to bol najslabší výkon Horehroncov v tejto sezóne. Dovolím si však tvrdiť, že Liptovský Mikuláš bude na svojom ľade neporaziteľný a myslím si že pokiaľ by títo všetci hráči nastupovali aj na zápasy na ihriskách súperov, tak by jednoznačne hrali o prvé miesto v skupine „B“ druhej ligy SR.

Brezňania majú v nasledujúcom kole voľno, no a potom ich čaká znovu ťažký zápas na súperovej pôde v Rimavskej Sobote. Soboťania sa hrdia, v miestnej tlači ambíciou postupu a tak naši chlapci to budú mať veľmi, veľmi ťažké. Tabuľka druhej ligy skupiny „B“ sa zaujímavo zamotala a medzi tímom na druhej priečke a posledným tímom skupiny je rozdiel len jedného bodu. Horehronci momentálne okupujú práve túto poslednú priečku, ale jedným víťazstvom môžu byť razom na druhej priečke a tak držme našim chlapcom prsty, nech privezú nejaké body práve z Rimavskej Soboty.

Viac o hokeji sa dočítate na stránkach hokejového klubu HK Brezno.

Text a foto: Pavel Miháľ