machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 07. novembra 2011 • 07:44.07 • šport

1846x

MHK Rimavská Sobota – HK Brezno
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

V 7.kolo 2.hokejovej ligy znovu A-mužstvo Brezna cestovalo na súperovu pôdu a tentoraz na Gemer do Rimavskej Soboty. Soboťani sa netaja ambíciou postupu do vyššej súťaže a tak sa len veľmi ťažko dal očakávať bodový zisk Breznianského Áčka. Cez to všetko mladý Horehronský tím nešiel do Rimavskej Soboty robiť len fackovacieho panáka, ale chlapci pomýšľali aj na bodový zisk. Do tímu Brezna sa od začiatku Novembra vracia dlhoročná opora a skúsený hráč Brezňanov Juraj Fábry, ktorý od začiatku mesiaca s mužstvom aj trénoval. Tréner Pažický ho okamžite zaradil aj na súpisku Brezňanov.

Prvú tretinu Horehronci začali ustráchane a domáci tím toto využil a otvoril skóre v presilovej hre v 3 minúte. Ďalšiu presilovku využili domáci v 11.minute gólom z hokejky Krahulca. O necelé 2.minúty Soboťani pridali 3 gól do bránky Brezna a zdalo sa byť vymaľované. To však už v bránke Brezna zatiahol oponu Gbúr, ktorý vystriedal Čajkovského a Soboťani už ďalší presný zásah nepridali. O celom zápase tak rozhodla prvá tretina a konkrétne dve presilové hry domácich. Aj v tomto zápase sa potvrdilo, že Horehronci nehrajú zlý hokej, ale na každý presný zásah sa doslova nadrú. V závere zápasu sme ešte boli svedkami nechutného incidentu domácich divákov, ktorý najskôr zahádzali trestnú lavicu, kde sedel Tomáš Turňa a napokon sa jednému z nich podarilo dostať priamo na trestnú lavicu a ohrozovať tak nášho hráča.

Toto divadlo zaiste bude mať dohru aj za zeleným stolom. Brezno i napriek prehre v tomto kole stúplo v tabuľke o jedno miesto, keď sme predbehli Sabinov, nakoľko Sabinov prehral vysokým skóre a tak pomer strelených a obržaných gólov pri rovnosti bodov hovorí v náš prospech.

O tom že systém druhej ligy je nekompromisný hovorí aj fakt, že budúcu sobotu naše mužstvo znovu cestuje na zápas na súperovu pôdu, tentoraz do Gelnice. V otváracom zápase sezóny sme doma s Gelnicou prehrali tesne o jeden gól a tak máme čo východniarom vracať. Gelnica a jej tím je podľa dostupných informácií naruby a Gelničania majú problém poskladať dve kompaktné formácie, čo by mohla byť voda na mlyn pre Horehroncov. A tak uvidíme či naši chlapci zabodujú a privezú tak prepotrebné body do druholigovej tabuľky.

Viac o dianí v hokejovom klube Brezno sa dočítate na na stránkach hokejového klubu HK Brezno.

Autor: Pavel Miháľ