machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Sobota, 25. mája 2013 • 16:11.44 • šport

4119x

Medzinárodný hokejový turnaj U13 GUY BEY Meudon

Realizačný tím: Turňa Tomáš, Cpin Ján, Lupták Roman, Belko Ján

Brankári: Laurinc, Bušniak
Hráči: Sarvaš, Balcar, Repka, Faško-Rudáš, Matzenauer, Belko M., Drugár, Mihaly, Križian, Nikel, Piliar, Oravkin, Belko P., Kafrík, Kováčik, Škorvánek

Sobota 17.5.2013

HK Brezno - Meudon (FRA) 4:0 (2:0,2:0),
góly: Faško-Rudáš (Sarvaš, Matzenauer), Faško-Rudáš (Sarvaš), Faško-Rudáš (Matzenauer), Faško-Rudáš (Matzenauer, Repka)

V úvodnom stretnutí na turnaji sme sa rozbiehali postupne, herne to ešte nebol úplne dokonalý výkon, ale v oboch častiach sme dokázali po dva krát skórovať vďaka Faško-Rudášovi, ktorý bol v tomto stretnutí našim jediným strelcom. Sústredenosť brankárov pri ojedinelých ohrozeniach našej bránky bola istotou , ktorú sme potrebovali na to, aby sme naše prvé vystúpenie dotiahli do víťazného konca . Do ďalšieho stretnutia sme si predsavzali, že zlepšíme kombináciu v strednej tretine a prechod do útočného pásma, ktorý bol našou slabinou.

HK Brezno - Moskitos Essen (GER) 6:3 (4:1,2:2),
góly: Matzenauer (Faško-Rudáš), Belko M. (Drugár), Škorvánek (Kováčik, Kafrík), Faško-Rudáš (Matzenauer), Križian (Drugár), Matzenauer (Faško-Rudáš)

V zápase so súperom z Nemecka sme boli od začiatku jednoznačne dominantnejšie mužstvo, v rozlete nás mierne pribrzdil vlastný gól, potom sme ale dvakrát skórovali po pekných kombináciách a tým sme eliminovali sporadické útočné snahy súpera. Druhá časť zápasu bola zbytočne nervózna vďaka niekoľkým kontroverzným rozhodnutiam rozhodcu a vyvrcholilo to šarvátkou, za ktorú sme mali suspendovaného brankára na ďalšie stretnutie. Dôležité je, že sa presadili všetky formácie a zlepšoval sa náš herný prejav.

HK Brezno - Dunkerque (FRA) 5:1 (2:1,3:0),
góly: Matzenauer (Sarvaš, Faško-Rudáš), Belko P. ( Kováčik), Matzenauer (Faško-Rudáš), Belko M. (Nikel), Sarvaš (Faško-Rudáš)

V treťom stretnutí počas dňa, bolo dôležité udržať koncetráciu a po dvoch predchádzajúcich výhrach ostať pri zemi. Začali sme dobre, dostali sme sa do vedenia, ale súper v presilovke vyrovnal. Druhý gól zariadil tretí útok, ktorý je milým prekvapením v doterajšom priebehu turnaja. Ďalší priebeh zápasu priklonila definitívne na našu stranu prvá formácia, ktorá je lídrom nášho mužstva a pridala sa aj druhá päťka po peknej akcii. Vďaka tomuto víťazstvu sme vyhrali skupinu B a spolu s druhým Meudonom a prvými dvomi mužstvami A skupiny, Strasbourgom a Lionsstone, budeme zajtra bojovať o medaily.

Nedeľa 18. 5. 2013

Nedeľný program bol ešte bohatší ako sobotný a preto boli zápasy skrátené na 2x10 minút hrubého času. V takto krátkom čase nemusí vyhrať vždy lepšie mužstvo.

Skupina PLAY OFF (1. - 4. miesto) 2x10 min.

MHC Meudon (FRA) - HK Brezno 3:5, (3:3, 0:2),
Góly: Sarvaš (Faško-Rudáš, Repka), Kováčik (Belko P.), Faško-Rudáš (Sarvaš, Matzenauer) Sarvaš (Faško-Rudáš), Belko P. (Kováčik)

Druhé vzájomné meranie síl s hostiteľom sme začali suverénne a bolo cítiť rešpekt súpera. Za stavu 3:1, sme mierne poľavili a dovolili sme domácim vyrovnať. Neskôr sme si dvoma gólmi vybojovali cenné body v skupine o medaily.

HK Brezno - Lionstone (BEL- NED) 1:1, (0:1, 1:0),
Gól: Faško-Rudáš (Matzenauer, Sarvaš)

Z nášho pohľadu s najväčiším rivalom sme hrali druhé, nedeľné stretnutie. Po chybe v organizácii obranného pásma sme inkasovali ako prví a dostali sme sa pod tlak. Súper stále hrozil a my sme nemali až toľko priestoru v útoku, ako v predchádzajúcich stretnutiach. Vyrovnať sa nám podarilo po nacvičenom signále na buly. Kedže sme už ďalšie šance v závere nepremenili, museli sme sa uspokojiť aspoň s remízov.

HK Brezno - Strasbourg (FRA) 2:2, (0:1,2:1),
Góly: Sarvaš (Matzenauer, Faško-Rudáš), Sarvaš (Matzenauer, Faško-Rudáš)

V tomto rozhodujúcom zápase o finále sme potrebovali minimálne remizovať a boli sme preto ochotní obetovať všetko. Ako ukázal zápas, smolu na turnaji sme si ešte nevyčerpali. Vlastným gólom sme si opäť vytvorili stresujúcu situáciu, ktorá vyvrcholila do prílišnej útočnej snahy a z následnej chyby na útočnej modrej čiare sme z brejku inkasovali na 2:0. V tej chvíli sa nám účasť vo finále poriadne vzdialila. Času bolo málo a pribúdal tlak. Nádej nám vykresala prvá formácia, ktorá po veľkom tlaku a dôraze dokázala puk pretlačiť do brány. Stále sme však prehrávali a čas v týchto chvíľach doslova letel. Najemotívnejší moment prišiel 25 sekúnd pred koncom, kedy sa rovnakým spôsobom opäť presadila prvá formácia. Všetci hráči zúročili našu dôveru a ukázali ohromnú vôľu po víťazstve, ktorá im otvorila cestu do finále.

Finále: 2x20 min.

HK Brezno - Strasbourg (FRA) 6:1, (3:1, 3:0),
Góly: Faško-Rudáš (Matzenauer), Sarvaš (Matzenauer, Faško-Rudáš), Križian (Nikel), Faško-Rudáš (Repka), Matzenauer (Faško-Rudáš, Sarvaš), Faško-Rudáš (Matzenauer)

Posledné stretnutie v skupine play-off, ktoré prehral Meudon s Lionstone, rozhodlo o tom, že sme sa vo finále stretli opäť so Strasbourgom. Všetci sme boli presvedčení o tom, že ak z chlapcov dokážeme dostať maximum, nemôžeme mať s francúzskym súperom problém vyhrať, pretože v predĺženom čase vo finále na 2x20 minút sa musí prejaviť kvalita a odpadne prehnaný psychický tlak z predchádzajúcich ministretnutí. Rolu favorita sme začali potvrdzovať lepším pohybom a šancami hneď od začiatku. Z tlaku sme vyťažili dva rýchle góly, najmä druhý bol ukážkou našej kombinačnej dominancie, keď po akcii na jeden dotyk zakončoval Sarvaš do práznej brány. Potom sme nedôrazním bránením dovolili súperovi znížiť. Bol to však jeho jediný gólový moment. Dôležitý gól na tri jedna pridala v presilovke naša druhá formácia. V druhej časti opäť excelovala najlepšia formácia na turnaji, ktorá pridala ďalšie tri góly a spečatila náš triumf na medzinárodnom turnaji.

Oslavy na ľade po finálovom zápase sprevádzali úprimné a uznanlivé gratulácie všetkých zúčastnených družstiev. Hráči HK Brezno počas turnaja predvádzali atraktívny útočný hokej podporený kvalitnou defenzívou. Súperom navyše odoberali radosť z hry aj výkony oboch našich brankárov. Počas celého turnaja sme nenašli premožiteľa, k čomu výrazným spôsobom pomohli účasti na tréningoch vo Zvolene a v Námestove.

Veľká vďaka patrí organizátorovi turnaja Damienovi Parmentierovi, ktorý nezištne a obetavo pomáhal nášmu tímu počas celého pobytu. Rodičia hráčov Meudonu s ochotou a samozrejmosťou plnili potreby a želania našim chlapcom. Jazykovú bariéru kvôli absentujúcim znalostiam anglického jazyka však prekonávali niektorí častokrát úsmevne.

Pozvanie do Brezna naši meudonskí priatelia prijali a dúfame, že v decembri sa im za ich pohostinnosť a srdečnosť, ktorú nám preukazovali, budeme môcť zavďačiť.

Autor: Ján Cpin