Správy

Pondelok, 11. novembra 2013 • 18:40.48 • šport

1729x

Béčko po víkende do čela súťaže!

Po dvoch týždňoch pokračovala tretím a štvrtým kolom M2ka (tretia najvyššia súťaž) florbalistov a chalani z Horehronia sa prvýkrát stretli v spoločnom dvojkole v Dolnom Kubíne. A že sa diali veľké veci, ukázal hneď prvý zápas dňa.

Sumár zápasov (9.11.2013 Dolný Kubín - Kňažia)

FBC Horehronec „A“ vs. FBC Horehronec „B“ - 3:9 (2:2, 0:5, 1:2)

Komentár trénera A-tímu Michala Boháčika:

V našom ďalšom zápase v súťaži sa nám do cesty postavil FBC Horehronec B. Prvá tretina bola vyrovnaná na oboch stranách. Skončila sa remízou 2:2 a my sme v nej zahodili ešte dve čisté šance. V druhej a tretej tretine sa ale ukázalo, kto mal väčší pokoj na hokejkách. Chalani boli lepší hlavne po hernej stránke, robili menej chýb ako my, hrali jednoduchší florbal a hlavne strieľali na bránku, čo sme my nerobili. Vyhrali zaslúžene a gratulujem im k dvom bodom.

Komentár trénera B-tímu Krištofa Štipáka:

Prvé El-classico horehroncov sa začalo obojstranne opatrne a veľmi vyrovnane. Oba tímy chceli otvoriť skóre ako prvé , ale pritom nechceli riskovať v obrane. Na gól sa čakalo do 7. minúty, kedy Janči Sabó prekonal súperovho brankára. O 2 minúty sa mu to podarilo znovu a to už pre "áčkarov" znamenalo výstrahu aby zapli na vyššie obrátky. To malo za následok rýchle vyrovnanie za necelých 90 sekúnd a skóre 2:2 už vydržalo až do prvej prestávky. Pokyny na zjednodušenie rozohrávky a behavejšiu hru mali za následok, že súper náš nástup do druhej časti nezachytil, strelili sme vedúci gól, čoskoro na to sme skórovali aj v prvej presilovej hre a na hokejky sa nám dostala pohoda, keď sme našli recept na prechod do útočnej fázy. Ten sme napokon úspešne využívali až do konca druhej tretiny, ktorú sme vyhrali v pomere 5:0. Tento náskok sme ešte zveľadili na začiatku tretej tretiny, kedy bolo skóre už hrozivých 9:2 v náš prospech. Od tohto momentu sa zápas už viac-menej len dohrával, keď sme si kontrolovali náskok. Súper v závere ešte znížil pekným gólom, ale to bolo všetko, k čomu sa v 3. tretine dostal a tak sme zápas zaslúžene vyhrali v pomere 9:3.

FBC Horehronec „A“ vs. DTF Detva „B“ - 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)

V druhom zápase na nás čakalo béčko prvoligovej Detvy. Mali sme veľké očakávania, chceli sme uhrať dobrý výsledok ale hlavne vyhrať. Znovu sme začali hrať to isté, ako v prvom zápase, kopili sme jednu chybu za druhou, nevedeli sme si poriadne nahrať a spraviť rozumnejšiu akciu, v podstate sme robili stále to isté dookola. Súper nám odskočil o dva góly a začali sme byť nervózny aj preto, že sme nevedeli streliť gól. Loptička šla buď mimo bránku alebo nám to súperov brankár zneškodnil. Cez prestávku sme si niečo povedali, zabojovali a podarilo sa nám uhrať, pre tento deň cennú remízu.

Ďalšia sobota nám ponúkla súboje s Horehroncom B a s Detvou. Chceli sme domov odísť s plným bodovým ziskom ale priebeh zápasov tomu vôbec nenasvedčoval. Prvý zápas sme zahrali ako tak dobre len prvú tretinu. Ďalšie dve tretiny sme robili jednu chybu za druhou a loptičky sme súperovi odovzdávali ako na bežiacom páse. Prejavilo sa to aj na výsledku, 3:9 hovorí jasne. Súper zaslúžene vyhral. Ďalší zápas sme chceli jednoznačne vyhrať, ale tak isto, ako aj v prvom sme si nevedeli poriadne nahrať loptičku, obrana robila chyby a útočníkom sa nedarilo strieľať góly. Remíza 2:2 je pre nás cenná.

Žatva 90 Dolný Kubín - FBC Horehronec „B“ - 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)