Správy

Pondelok, 16. marca 2015 • 10:08.03 • šport

2984x

7. Olympiáda detí a mládeže - Zimná Kalokagatia

11. a 12. marca 2015 sa po dlhšej odmlke v Mlynkách a v priľahlých strediskách uskutočnila 7. Zimná Olympiáda detí a mládeže - Zimná Kalogakatia. Počas dvoch dní si takmer 300 detí zo základných škôl z celého Slovenska zmeralo sily v alpskom lyžovaní, snowbordingu a bežeckých disciplínach. Breznianske školy reprezentovali deti z lyžiarskeho oddielu SKI ACADEMY – Adriána Bíreša.

Prvý súťažný deň sa uskutočnilo slávnostné zahájenie Olympiády a prvá z alpských disciplín slalom. Pôvodne naplánovaný slalom organizátori zmenili z dôvodu veľmi teplého počasia a nekvalitnej trate na špeciálny slalom. V tejto disciplíne najlepšie z Breznianských detí sa zajazdila Michaela Miháľová, ktorá reprezentovala Základnú školu s Materskou školou Mazorníkovo. Miška s posledným štartovým číslom obsadila veľmi pekné 8. miesto a vo svojom ročníku dokonca 3. priečku. Žiačka ZŠ Pionierskej 2, Simona Borovičova skončila na 9. mieste a na 13. mieste skončila Ema Demianová. Tereza Ďurečková reprezentovala ZŠ Pioniersku 4 a skončila v špeciálnom slalome na celkovom 12. mieste. Všetky dievčatá štartovali v kategórií mladších žiačok. V chlapčenskej kategórií mladších žiakov sme mali len zástupcov Pionierskej 2. Na 26. mieste skončil Dominik Borovič, 30. Benjamín Miseje a na 33. mieste skončil Viktor Donoval.

V druhý deň Zimnej Olympiády detí a a mládeže bol na programe Obrovský slalom, ktorý sprevádzalo veľmi zlé a veterné počasie, často na hranici regulárnosti. Medzi mladšími žiačkami celého Slovenska sa najlepšie umiestnila žiačka ZŠ s MŠ Mazorníkovo Michaela Miháľová na 10.mieste, žiačka Pionierskej 2, Simona Borovičová skončila na 11.mieste a Ema Demianová túto disciplínu nedokončila. Tereza Ďurečková za Pioniesku 4 obsadila 13. miesto. Chlapci zo ZŠ Pionierka 2 obsadili 31. miesto Dominik Borovič, 35. miesto Benjamímn Miseje a 39. miesto Viktor Donoval.

Dosiahnuté výsledky hlavne v dievčenskej kategórií mladších žiačok, potvrdzujú trénerom SKI ACADEMY - Adriána Bíreša z Brezna, Adriane Miseje, Mariane Kováčikovej a niekdajšiemu reprezentantovi ČSSR Adriánovi Bírešovi, správnu cestu v nastolenej metodike trénovania a príprave svojich zverencov.

Dievčatám aj chlapcom patrí poďakovanie, za reprezentovanie našich základný škôl a hlavne mesta Brezna.

Autor: Pavel Miháľ