machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 14. júla 2016 • 16:18.45 • šport

1902x

Streetball ľuďom

Tretiu júnovú sobotu sa na breznianskom námestí stretli nadšenci pouličného basketbalu s cieľom získať triumf na premiérovom ročníku turnaja Streetball ľuďom. Nebol to však ich jediný cieľ. Svojou aktívnou účasťou podporili charitatívnu myšlienku tejto akcie, ktorou je pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím. Organizátori sa rozhodli výťažok z prvého ročníka venovať Mirkovi Pocklanovi zo Štiavničky.

Samotného turnaja sa zúčastnilo jedenásť dvojčlenných družstiev z Brezna, Valaskej a Martina, ktoré boli rozdelené v dvoch skupinách po 6 resp. 5 družstiev. V skupinách sa hralo systémom každý s každým, pričom do nadstavbovej časti turnaja postúpili prvé štyri družstvá z každej skupiny. Cez následné sito play-off zápasov prešli dvojičky tímov JBC (Tomáš a Lukáš Pocklanovci) s Jumpers (Róbert Severény, Miroslav Koralka) a Bordel (Michal Bulla, Matej Kurek) s Créme della créme (Jozef Čerňanský, Andrej Kušnier). Po vyrovnaných semifinálových zápasoch sa napokon do finále prebojovali Bordel s Créme della créme a v súboji o bronz si zvyšné sily zmerali JBC s Jumpers. Chýbajúce sily a troška športového šťastia napokon rozhodlo v prospech JBC a Pocklanovci sa tešili z tretieho miesta. Finále bolo pravým vyvrcholením turnaja, keď v kvalitnom a napínavom zápase lepšie zvládli koniec duelu chlapci z Créme della créme, a tak putovný pohár pre víťaza putoval do Martina.

Turnaj sprevádzalo viacero sprievodných akcií. Víťazom súťaže v trojbodových hodoch sa stal Matej Kurek zo strieborného tímu Bordel. Deti a dámy si zas prišli na svoje pri stánku s glitter tetovaním. Nádhernou bodkou akcie bolo odovzdanie symbolického šeku a finančnej hotovosti Mirkovi primátorom mesta Tomášom Abelom.

Všetkým aktívne zúčastneným, sponzorom, darcom a prispievateľom sa podarilo pre Mirka vyzbierať krásnu sumu vo výške 777€, za čo sa im chceme veľmi pekne poďakovať. Veríme, že nasledujúci ročník bude minimálne rovnako úspešný a opäť dokážeme pomôcť ďalšiemu nášmu spoluobčanovi, ktorý to potrebuje.

(mk)