Pondelok, 25. septembra 2017 • 11:18.01 • šport

18. - 24. september 2017

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  23.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK BARDEJOV 5:7 (1:5, 3:0, 1:2)
Góly BR: 87 SRNKA Stanislav, 11 LAUBERT Lukáš (21 ZNAK Radovan, 56 VAIS Matej), 87 SRNKA Stanislav (56 VAIS Matej, 15 GUTTMANN Tomáš, 20 TOMAŠKA Ján (19 ŠMÁLIK Michael), 19 ŠMÁLIK Michael

Úvodná tretina dnešného stretnutia mala poriadne zvláštny priebeh. Ešte sme sa ani poriadne nezohriali a už sme hrali tri krát oslabovku. No to čo prišlo potom nečakal asi nikto. V priebehu 73 sekúnd dokázali hostia streliť nášmu brankárovi tri góly. Prakticky každá strela, ktorá smerovala na nášho bankára skončila v sieti. Po tejto udalosti došlo k okamžitej výmene v bránke. Donovala vystriedal Cpin. Nový brankár to mal veľmi ťažké, pretože kým sa stihol nejakým zákrokom chytiť, inkasoval v priebehu 71 sekúnd dva góly. Aj keď sa nám gólom Lauberta podarilo do konca prvej tretiny skóre korigovať, podľa výsledku to vyzeralo, že o zápase je viac menej rozhodnuté. Po vyrovnanej prvej tretine sme v tej druhej východniarom nedali dýchať a svojim výkonom ukázali, že sme jednoducho lepší. Po veľmi šťastnej trojminútovke Bardejova sa hostia stratili. Hráči domácich Bardejov úplne vymazali a rozpútali na ľade hokejové peklo, ktorého výsledkom bola trojnásobná kapitulácia brankára hostí. Absolútna prevaha domácich skončila konečným druhotretinovým skóre 4:5 a to veru nemuselo byť všetko keby...Pred koncom druhej tretiny vstúpil do hry svojím rozhodnutím Bardejovský hlavný rozhodca a domácim bolo jasné, že dnes už s Bardejovom nevyhrajú. Bojovali sme tak proti Bardejovu v modrom a Bardejovu v pruhovanom. Stretnutie od konca druhej tretiny nebudem komentovať. Tí čo tam boli vedia prečo a tých čo tam neboli, chcem ušetriť slov, ktoré hania náš krásny jazyk.

Neodpustím si však jednu otázočku: Rád by som sa opýtal kompetentných zodpovedných za delegovanie rozhodcov, ako je možné, že rozhodcovia prídu do šatne až po čase 16:20 hod. a že na stretnutie 2. HL delegujú hlavného rozhodcu, ktorý býva 19,1 kilometra a 18 minúť autom od Bardejova (Raslavice) na stretnutie v ktorom hrá HK Bardejov.

LIGA KADETI

NEDEĽA  24.09. 2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA  4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly BR: PETRISKO Oliver (KOŽUCH Jakub, ROSÍK Jakub), KOŽUCH Jakub (PETRISKO Oliver), ZUBÁK Adrián (TURŇA Oliver, KIRDAJ Kristián), KOVÁČIK Richard (KOŽUCH Jakub)

Po troch dňoch sme sa stretli s tým istým súperom znovu a mierne sme boli znepokojení, či sa šarvátky zo záveru štvrtkového zápasu neprejavia aj dnes na ľade v Brezne. Tentokrát zápas viedla rozhodcovská trojica, ktorá mala opraty pevne v rukách a zvládla ho s prehľadom. Naši chlapci dnes hrali tímovo, obrancovia podporovali útok a naopak, útočníci sa precízne zapájali do bránenia. Rozohrávka z obranného pásma bola vedomá a presná, v útoku sme sa dokázali presadiť aj individuálne aj kombinačne. Góly strieľali aj obrancovia, ukážkovo sme využili presilovku o dvoch hráčov. Vyššiemu rozdielu skóre zabránil len najlepší hráč hostí na poste brankára, konečný pomer striel bol 50:13. V nedeľu 1.10. nás o 14.00 na domácom ľade čaká odveta s Prešovom, ktorému za prehru 4:2 na jeho ľade máme čo vracať.

STREDA  20.09. 2017 - Zimný štadión Rimavská Sobota
HKM RIMAVSKÁ SOBOTA - HK BREZNO  2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Góly BR: LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver, BÁLINT Marek), TURŇA Oliver (PETRINEC Teodor), TURŇA Oliver (ZUBÁK Adrián, ŠIMKO Šimon), TURŇA Oliver (BÁLINT Marek, LUKAČOVIČ Hugo), TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo, BÁLINT Marek)

V stredu 20.9. sme dohrávali zápas 1. kola na Gemeri. Nepoznali sme silu súpera. Zodpovedne sme sa pripravili, napriek tomu sme sa len pomaly dostávali do tempa. Hru sme aj tak mali od začiatku pod kontrolou a postupne sme to vyjadrili aj gólovo. Rozhodcovia nechávali nepotrestané viaceré zákroky na obidvoch stranách a tak sa najmä v závere iskrilo viac ako obyčajne.

8. ŠHT - 1. LIGA STARŠÍ ŽIACI

SOBOTA 23.09.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HKM ZVOLEN 5:11 (2:4, 2:6, 1:1)
Góly BR: GOGA Jakub (KLAJBAN Peter), TURŇA Oliver (ŠVEC Dominik, VALLO Timotej), GOGA Jakub (ŠARINA Tomáš), KOTRÍK Roman (GOGA Jakub, NOVYSEDLÁK Samuel) Celý zápas poznačilitri základné faktory. Citeľne nám chýbali zranení, resp. chorí kľúčoví hráči, prílišný rešpekt z hráčov súpera a spôsob akým veľmi ľahko inkasujeme góly. Napriek faktu, že sme boli aktívnym družstvom, aj sme súpera prestrieľali, Zvolen všetky svoje lepšie šance využil a nás to psychicky ubíjalo. Vždy keď sme sa nadychovali k tlaku a šli za obratom v skóre, dostali sme gól.

7. ŠHT - 1. LIGA STARŠÍ ŽIACI

HK BREZNO - HKM ZVOLEN 0:11 (0:5, 0:2, 0:4)
Družstvo siedmakov zbiera zápasové skúsenosti. Učíme sa základné činnosti a síce dostávame ťažké lekcie, no na každého jedného hráča/hráčku som hrdý. V rámci svojich momentálnych možností nevypustíme žiaden súboj a dávame do hry všetko čo dokážeme.

6. ŠHT - 1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

SOBOTA 23.09.2017 - Zimný štadión Zvolen
HKM ZVOLEN - HK BREZNO 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly BR: TÓTH Patrik, VRÁBEL Matúš (MEDVEĎ Marek, ZAUJEC Filip, KVIETOK Jakub (PILIARSamuel, BELKOVÁ Tereza), TÓTH Patrik (MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel)

5. ŠHT - 1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

HKM ZVOLEN - HK BREZNO 3:14 (1:3, 2:8, 0:3
Góly BR: TÓTH Dávid (KRAJČI Sebastián), BUDAI Adam (PAUČÍK Milan), BERČÍK Ivan (KRAJČI Sebastián), PANČÍK Martin (BERČÍK Ivan, PAUČÍK Milan), BERČÍK Ivan (PANČÍK Martin, KRAJČI Sebastián),  BÍREŠ Benjamín (KRAJČI Sebastián), MICHALKO Mário (KACHNIČ Milan), KRAJČI Sebastián (BÍREŠ Benjamín), BERČÍK Ivan, KOVÁČIK Aurel, BERČÍK Ivan, MULTÁN Matej (KUVIK Filip), BERČÍK Ivan, KACHNIČ Milan (KRAJČI Sebastián)