Utorok, 28. novembra 2017 • 07:01.55 • šport

20. - 26. novembra 2017

LIGA KADETI

NEDEĽA  26.11. 2017 - Ice Arena Prešov
P.H.K PREŠOV - HK BREZNO 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly BR: PETRISKO Oliver (GÉRER Jakub, BÁLINT Marek), JUREK Samuel (KOVÁČIK Richard), GÉRER Jakub

Dnes sme mali veľkú chuť konečne zdolať Prešov, nakoľko v doterajšej vzájomnej sérii prehrávame 0:4 a všetci vieme, že nie zaslúžene. Všetci hráči dnes podali disciplinovaný a trpezlivý výkon podporený sústredeným výkonom brankára Šimka. Počkali sme si na šance a keď prišli, tak sme ich využili. Oproti predchádzajúcim zápasom sme mali aj trochu šťastia, ktoré nám doteraz chýbalo.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 8. ŠHT

SOBOTA 25.11.2017 - Aréna Brezno
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 8:2 (1:1, 2:0, 5:1)
Góly: TURŇA Oliver (LUKAČOVIČ Hugo), LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver, ĎÖRDÍK Jakub), LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver), LUKAČOVIČ Hugo (TURŇA Oliver), BELAŇ Matúš (LUKAČOVIČ Hugo, TURŇA Oliver), MALECKÝ Martin, VALLO Timotej (GOGA Jakub, ŠARINA Tomáš), GOGA Jakub

Mladíci si na ľade počínali sebavedomo, defenzíva stála pevne na čele s brankárom, ofenzíva sa presadila výraznejšie až v závere. Tretia tretina splnila moje predstavy.

Michael ĎURIŠDnes som bol so sebou spokojný a som rád, že som využil šancu, čo mi dal pán tréner. Prvú tretinu sme hrali zle ako bolo vidno aj na stave. Druhú tretinu sme začali strieľať a dali sme dva góly. V tretej tretine sme ukázali naše najlepšie strelecké schopnosti a strelili sme päť gólov. Mal som aj pekné zákroky, ale tie dva góly som nemusel dostať. Ďakujem spoluhráčom za dobrú hru.

Tomáš ŠARINADnes sa mi hralo veľmi dobre, začali sme hrať na tri päťky. Už v prvej tretine sme začali veľmi dobre a skórovali sme prvý gól, ale vzápätí sme našou vinou dostali gól. V druhej tretine sme začali na dve päťky, pretože sa Michal Faško zranil, ale bojovali sme aj za neho a vyhrali sme druhú tretinu 3:1. Posledných 10 minút zápasu sme sa rozbehli a dali sme 5 gólov a vyhrali sme 8:2.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 7. ŠHT

HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 2:8 (0:1, 2:4, 0:3)
Góly: MURÍN Sebastián (ŠVEC Dominik, KREUZ Noel), ŠVEC Dominik (KOVÁČIK Filip, MURÍN Sebastián)

Chlapci predviedli dobrý výkon a v porovnaní s ostatnými zápasmi sme sa zlepšili v niektorých individuálnych činnostiach. Množstvo nevyužitých šancí nás stálo lepší výsledok. Na strely aj dobré šance bol zápas vyrovnaný. Síce prehra, ale spokojný som zo snahou, prístupom, hrou a bojovnosťou.

Števo MAKUŠAPrvá tretina vyzerala za stavu 0:1 tak, že sme si mysleli, že zápas je náš. V druhej tretine sme dali dva góly a ani to nestačilo, nakoľko náš super bol dôraznejší a strelil nam ďalšie 4. Posledná tretina nedopadla vôbec podľa našich predstáv. Súper pritlačil a dostali sme ďalšie 3 góly. My sme sa už presadiť nedokázali. Hrali sme až do konca, ale za stavu 2:8 sme to už nedokázali otočiť. Nabudúce budeme musieť viac zamakať a bojovať. Dnes sa mi hralo veľmi dobre, ale bol som trochu sklamaný, že sme nedokázali zápas otočiť.

Vlado VILMONHralo sa mi celkovo dobre, ale myslím si, že sa dalo ešte viac zamakať. V prvej tretine sme hrali vyrovnanú partiu. Potom sme dostali zbytočné 4 góly a aj keď Sebo Murín dal gól z brejku a Domino Švec z veľkého uhlu, nepomohlo to.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 6. ŠHT

SOBOTA 25.11.2017 - ZImný štadión Považská Sobota
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Góly: TÓTH Patrik (KVIETOK Jakub), TÓTH Patrik, TÓTH Patrik (ZNAMENÁK Filip)

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 5. ŠHT

HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 3:9 (1:3, 1:4, 1:2)
Góly: PAUČÍK Milan, MICHALKO Mário (KOVÁČIK Aurel, PERICHTA Matúš), BÍREŠ Benjamín (PAUČÍK Milan, BERČÍK Ivan), TÓTH Dávid (KRAJČI Sebastián), ĎURIŠ Patrik (KRAJČI Sebastián), PANČÍK Martin,  PAUČÍK Milan, TÓTH Dávid, PANČÍK Martin

HOREHRONSKÍ RYTIERI  V NÁRODNOM TÍME SR U15

V mesiaci november sa uskutočnili v Poprade, Dolnom Kubíne a Novom Meste nad Váhom, regionálne výbery hráčov s rokom narodenia 2003. Do výberu v Dolnom Kubíne bolo nominované trio hráčov HK Brezno, Šimon ŠIMKO - brankár, Oliver TURŇA - útočník a Hugo LUKAČOVIČ - útočník

Výber v Poprade absolvovali aj naši odchovanci Marcel ŠTEFANČÍK a Adrián MEŠŤAN, ktorí sa momentálne vydali na skúšku do CZE, no vyrástli u nás. Po návrate z kempu sme sa na ich prvú skúsenosť s reprezentačným družstvom opýtali troch aktuálne pôsobiacich hráčov HK Brezno.

Šimon ŠIMKO:
Z reprezentačným kempom v Dolnom Kubíne som veľmi spokojný. Prvý deň som bol v strese, ale každou chvíľou strávenou s dobrými ľuďmi, ma to prechádzalo. Myslím si, že som v zápasoch podal dobré výkony. Prístup celého realizačného tímu ku hráčom bol veľmi dobrý. Tréneri sa nás snažili dostať pod fyzický, ale aj psychický tlak. Chceli vidieť, ako sa s tým naše telo vysporiada. Všetci chalani sa snažili a ukázali, aké majú schopnosti. Navzájom sme sa podporovali a motivovali do tvrdej práce. Odnášam si veľa pekných spomienok a nových skúseností. Doma budem pracovať na tom, aby som fyzicky zosilnel. Konkurencia je veľká. Tréner povedal, že som dobre pripravený, že je so mnou spokojný, ale že mám trénovať odrazovú silu.

Hugo LUKAČOVIČ:
Na reprezentačnom výbere hráčov do 15 rokov som sa mal dobre. Bola zábava a všetci sme makali naplno, či na ľade alebo na suchu. Tréningy boli veľmi náročné, ale myslím si, že som ich zvládol celkom dobre. Tréneri nás stále upozorňovali na naše chyby, aby sme všetko robili čo najlepšie. Po ťažkých tréningoch prišli ešte ťažšie zápasy. Hralo sa vo veľmi vysokom tempe a veľmi fyzicky. Všetci sa snažili dostať zo seba maximum. V druhom zápase sa mi podarilo streliť gól a na jeden aj prihrať. Po zápase nasledovala prednáška o zdravej strave a na druhý deň o tréningu. Stravovať sme sa chodili do neďalekej reštaurácie, kde nám varili veľmi dobre. Beriem si z tohto kempu veľa zážitkov a skúseností. Chcel by som viac popracovať na mojej fyzickej stránke. Pochválili ma za prihrávky a techniku korčuľovania.

Oliver TURŇA:
V Kubíne bolo veľmi dobre. Už od začiatku vládla dobrá nálada. Prvý deň bol asi najnáročnejší. Po privítaní sme sa rozišli do šatní a mali sme 15 min na prezlečenie do telocvične a čakali nás náročné testy. Potom dvojhodinový tréning na ľade. Hodinu sme mali korčuliarske testy a hodinu power skating, tréning bol veľmi vyčerpávajúci.V pondelok večer sme mali prednášku o strave a mali sme rozchod na izby. Na druhý deň sme mali ráno tréning zameraný na prudké a presné prihrávky a po tréningu v telocvični sme mali tréning zameraný viac menej na rovnováhu a stabilitu, večer sme mali zápas. Zápas sa s ligou starších žiakov, alebo kadetov nedal porovnať. Bol oveľa rýchlejší a fyzickejší. V zápasoch sa snažili všetci ukázať čo najviac, aby upútali pozornosť trénerov. V stredu boli tréningy ráno rozdelené pre obrancov a útočníkov. Náš tréning bol viac zameraný na streľbu a kľučky, na konci sme hrali 3 na 3 a večer bol záverečný zápas. Z kempu som si odniesol veľa, kolektív bol dobrý a tréneri tiež. Za dobrú streľbu a prihrávky ma pochválili.

V HK Brezno spoločnými silami denne trpezlivo vychovávame mladých hokejistov a veľmi sa tešíme, že je o našich hráčov každý rok záujem. Aj túto sezónu sa v dresoch štátnej reprezentácie v mládežníckych kategóriách objavuje viacero odchovancov. Chlapci, držíme palce v ďalšom napredovaní a budeme sa snažiť vám na ceste za hokejovým snom pomáhať zo všetkých síl.