Nedeľa, 25. februára 2018 • 17:37.58 • šport

2. HOKEJOVÁ LIGA

SOBOTA  24.02. 2018 o 17:30 – Aréna Brezno - o 13. miesto
HK Levice - HK BREZNO – 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Séria 0:2
Góly BR: Vojtas (Znak, Longauer), Šmálik (Laubert, Gašpar) Šmálik (Laubert, Gašpar), Gašpar (Koštiaľ, Šmálik)

Do Levíc naši hráči cestovali s náskokom jedného zápasu, v sérii hranej na dve víťazstvá chceli ukončiť týmto zápasom sezónu a necestovať v nedeľu znovu. Prvá tretina bola jednoznačne v réžii Horehroncov, podľa priebehu hry a vypracovaných šancí mohlo byť skóre 2:5. Brankári ale boli proti a naši hráči získali len chudobné jednogólové vedenie po peknej presilovkovej kombinácii Vojtas - Znak. V druhej tretine stále pokračovala prevaha Rytierov, ale postupne sa viac do hry dostávali aj domáci. Naši hráči im začali dávať väčší priestor, ku koncu tretiny šetrili pohybom a domáci to využili a pár krát poriadne zakúrili pred bránou Brezna. Jeden zo závarov Levice zužitkovali a diskutabilným gólom, vyrovnali pri seknutí po lapačke mladého Pončáka, ktorý dostal priestor v bráne. V druhej prestávke sa hráči Brezna zmobilizovali, utvrdili sa, že zápas chcú doviesť do víťazného konca a na tretiu tretinu naskočili odhodlanejšie ako dohrali tú druhú. Zodpovedné bránenie a trpezlivosť ich priviedla k dvom gólom kapitána Šmálika, ktorý nastúpil so sebazaprením a v rozhodujúcich chvíľach potiahol svoj tím. Na konečných 1:4 pečatil Gašpar po peknej kombinácii na jeden dotyk. Brezňania tak ukončili túto sezónu na konečnom 13. mieste, čo je oproti minuloročnému 3. miestu pre mnohých sklamanie, ale treba zobrať do úvahy množstvo faktov, ktoré sa pod to podpísali. Hráči napriek všetkému išli vždy na dno svojich síl a snažili sa fanúšikom ukázať kus svojho umenia. Tí najvernejší to vždy ocenili, aj vo chvíľach keď sa nedarilo, za to všetkým ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu sezónu.

K-CLASSIC 1. LIGA DORAST

SOBOTA  24.02. 2018 – Aréna Brezno
HK BREZNO – HK Trebišov 13:3 (4:2, 5:1, 4:0)
Góly BR: Kováčik, Matzenauer 2+2, Balcar 2+0, Bálint, Marek, Pecník 1+1, Hančák 0+2, Turňa, Kafrík, Kirdaj, Valko 1+0, Burčík, Khadizhalov, Kochlica, Szoke, Rosík 0+1

Dorastenci po minulotýždňovom sklamaní, keď im na zápas nepricestoval súper, mali chuť a ukázali to aj na ľade. Herne dominovali, súpera v početnej nevýhode nepustili do veľa útočných snáh. Väčšinu času Rytieri trávili v útočnej zóne a do štatistík sa zapojili takmer všetci hráči. V bráne sa vystriedali brankárka Štofanková aj brankár Laurinc, tí sa však v tomto zápase veľmi nespotili.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 8. ŠHT

Štvrtok 22. 2. 2018, ZŠ Martin
MHA MARTIN - HK BREZNO 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)
Góly BR: Greschner (Goga), Beláň (Goga, Šarina), Goga (Novysedlák), Turňa (Melicher).

MT doteraz v lige ešte s nikým neprehral a presvedčiť hráčov, že všetko je možné, bolo veľmi náročné. Túžba po dobrom zápase nám dávala nádej po celý čas. Mali sme výborný pohyb a dokázali sme sa presadiť aj strelecky. Súpera do zápasu dostali zbytočné vylúčenia a nevyzeralo to s nami dobre. Ostali sme však odhodlaní dodržať náš prejav do konca. Záver sme zvládli veľmi disciplinovane po taktickej stránke a nepripustili sme sklamanie. Takéto zápasy nám vlievajú energiu do ďalšej práce. Len veriť nestačí, disponujeme aj kvalitou a odhodlaním byť lepší.

Černák Pavol: V prvej tretine sme ich nepustili k streľbe, v druhej sme poľavili a dostali sme dva góly. V tretej tretine sme zabojovali a boli sme vyrovnaným súperom.

Sobota 24. 2. 2018, Aréna BR
HK BREZNO – HC LUČENEC 14:4 (4:0, 4:3, 7:1)
Góly/body BR: Ďordík 0+1, Faško 2+2, Klajban 1+4, Lukačovič 1+1, Malecký 3+1, Melicher 1+7, Morong 1+1, Novysedlák 0+2, Šarina 2+0, Turňa 3+2, Vallo 1+3

Jednoznačná prevaha a dominancia v herných činnostiach nás nedonútila ísť na maximálny výkon. Chlapci však s chuťou kombinovali a ukázali veľa hokejového umenia.

Šarina Tomáš: Dnes sa mi hralo veľmi dobre. Ale začali sme hrať všetci zaspato. No postupne sme sa rozohrali a vrátili sme sa do tempa. Keď sme už hrali naplno a tréner videl, že už to ide, vymenil obrancov za útočníkov. Najskôr som si len zvykal na pozíciu útočníka, no potom som dvakrát skóroval.

1. LIGA STARŠÍ ŽIACI - 7. ŠHT

MHA MARTIN - HK BREZNO 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)
Góly HK BR: Murín (Švec, Kováčik), Murín (Švec)

Siedmaci odohrali perfektný zápas a siahli na úplné dno svojich síl. Bojovnosť nás zdobila počas celých 60 minút. Tvrdo sme pracovali a remíza je obrovskou odmenou. Po tvrdých prehrách s MT v doterajšom priebehu súťaže je toto ako malý zázrak. Chlapci však skvele bránili a odvážne útočili. Veľmi chválim ich výkon. Vlastnými silami sa pričinili o parádny zážitok na ľade. Túto emóciu si potrebujeme budovať aj do budúcna, dobrým tréningom a nezlomnou motiváciou sa zlepšovať.

HK BREZNO – HC LUČENEC 6:7 (2:1, 0:6, 4:0)
Góly/body BR: Murín, Vilmon (Zlúky), Švec (Murín), Murín (Švec), Švec (Murín), Murín (Číž)

Dobrých 40 minút, keď sme boli jasne lepším mužstvom, zatienil výpadok v koncentrácii počas druhej tretiny. Na striedania sme chodili nesústredení a chýbal nám akýkoľvek pozitívny zápal. Potešiteľné je, že sme sa cez prestávku zmobilizovali a hrali sme dobrý hokej. Ukázali sme veľmi dobré momenty, ale krutá hokejová spravodlivosť nám práve pre hru bez srdca v druhej tretine nedala pocítiť radosť z víťazstva.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 6. ŠHT

Štvrtok 22. 2. 2018, Aréna Brezno
HK BREZNO - MHA MARTIN 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly BR: Zaujec (Znamenák, Šalko), Kňaze

Kvalitný súper nás dôrazne napádal, a z tlaku si dokázal vypracovať viacero gólových príležitostí. Hneď v úvode Martinčania využili presilovku, no Rytieri kontrovali gólom na 1:1. Aj keď hostia opäť išli do vedenia, vďaka skvelým zákrokom oboch našich brankárov sme stále živili nádej na víťazstvo. V 50.minúte sa nám podarilo znížiť na rozdiel gólu, no našu eufóriou zmrazili Martinčania o 48 sekúnd keď opäť odskočili na dva góly. V závere sme si už napriek veľkej snahe nedokázali vytvoriť čisté gólové príležitosti a tak ostalo v platnosti skóre 2:4.

1. LIGA MLADŠÍ ŽIACI - 5. ŠHT

HK BREZNO - MHA MARTIN 4:5 (2:1, 2:0, 0:4)
Góly BR: Multán, Pančík, Pančík, Ďuriš (Janoštiak, Kováčik A.)

Vo vyrovnanom stretnutí sme viedli viac ako 50 minút, no individuálnymi chybami sme napokon súperovi darovali víťazstvo. V rozhodujúcich momentoch Rytieti nezabrali na 100% a tak  prišiel trest v podobe gólu 4 sekundy pred koncom zápasu. Verím že táto trpká príučka bude pre nás poučením a už v najbližšom stretnutí budeme hrať naplno celých 60minút.

4. roč. ŠHT

Mini liga 4. ročníkov
25.2.2018, Aréna Brezno
HK Brezno-MHK Ružomberok 8:1 (3:0, 0:1, 5:0)
Góly BR: Grexa (Belko), Kaniarik (Polakovič, Kubej), Turňová (Krupčík), Kubej (Škoda, Šiška), Kaniarik (Multán), Krupčík (Multán), Multán (Turňová), Kaniariková (Jergi)

Spočiatku vyrovnaný zápas sa preklopil na našu stranu, po pekných rôznorodých akciách. Hráči si dali poradiť a riešili akcie podľa pokynov trénerov. Rozhodol najmä dôraz pred bránou súpera a individuálne zručnosti pri vedení puku. Druhá časť bola v réžii súpera, my sme hrali mierne kŕčovito. V poslednej tretine, sme sa však opäť vrátili k dobrej hre a pridali sme 5 gólov ktoré definitívne zlomili odpor súpera.