machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 31. mája 2018 • 08:02.03 • šport

2133x

Streetball ľuďom - 3. ročník pre Jarka Brozmana

Ako sprievodné podujatie tohtoročných dní mesta Brezna, sa uskutočnil už tretí ročník charitatívno športového podujatia s názvom Streetball ľuďom, ktoré hostilo ihrisko pri Súkromnej strednej odbornej škole pedagogickej EBG. Organizátori sa ho rozhodli venovať Jarkovi Brozmanovi z Brezna, ktorý trpí autickou poruchou.

Samotný turnaj prebehol v tradične priateľskej až rodinne príjemnej atmosfére, v duchu fair play. Zúčastnilo sa ho 11 družstiev z okresu Brezno, z Martina, Žiaru nad Hronom i z Prahy. Družstvá boli rozlosované do dvoch skupín po 5 resp. 6 tímov, v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Prvé dve družstvá z každej skupiny postúpili do semifinále. Zo semifinálových súbojov vzišli dve dvojice ktoré išli do zápasov o bronz a neskôr o víťazstvo v turnaji. O tretie miesto si zahrali domáci Jumpers proti tímu Ronky². Z víťazstva sa tešili a bronz pre seba vybojovali Jumpers (M. Koralka, R. Severény). Vo finále proti sebe narazili brezniansky BoRdel (M. Kurek, M. Bulla) proti Créme de la créme (J. Čerňanský, A.Kušnier) z Martina. Viac športového šťastia mali chlapci z Martina, ktorým sa napokon podarilo zvíťaziť a zopakovať titul z premiérového ročníka Streetball ľuďom. V individuálnych súťažiach o najlepšieho strelca z trestného územia a spoza trojkového oblúka dominoval Matej Kurek z domáceho tímu BoRdel.

Cieľom podujatia, ktoré sa už stalo pravidelnou súčasťou Dní mesta, neboli len športové výkony, ale cieľom bolo predovšetkým pomáhať. Tohtoročná charitatívna zbierka bola venovaná zdravotne postihnutému Jarkovi Brozmanovi z Brezna, ktorý trpí autistickou poruchou. Organizátorom sa pre Jarka podarilo vyzbierať 970€, ktoré boli navýšené o výťažok z primátorského a lesníckeho guľáša na takmer 1500€.

Veľká vďaka patrí všetkým zúčastneným, podporovateľom, prispievateľom a samozrejme mestu a Lesom mesta Brezno. Tento ročník turnaja organizátorom opäť ukázal, že to čo robia má zmysel a hoci len takouto troškou, ale predsa vedia pomôcť ľuďom v ich neľahkej životnej situácii.

Autor: Mgr. Miroslav Koralka
Foto: Štefan Pišta Németh