machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 09. januára 2020 • 14:26.42 • šport

1214x

Biatlon opäť doma!

9. január 2020, Osrblie

Už tento piatok odštartuje v medzinárodnom biatlonovom areáli v Osrblí 4.  kolo biatlonových pretekov IBU pohár 2020. Okrem biatlonových pretekov sa môžete tešiť aj kopu zábavy vo FAN zóne.

V piatok a nedeľu 10. a 12. januára 2020 si na tratiach národného biatlonového centra v Osrblí zmerajú sily muži a ženy v druhej najvyššej kategórii biatlonovej série - IBU Cup. V piatok o 10:15 hod. si sily zmerajú ženy vo vytrvalostných pretekoch na 15 km. O 13:45 hod. odštartujú vytrvalostný preteky mužov na 20 km. V nedeľu o 11:00 hod. vybehnú na trať ženy v rýchlostných pretekoch na 7,5 km o druhej poobede si sily zmerajú aj muži na trati dlhej 10km. Počas dvoch pretekových dní sa môžete okrem silnej zahraničnej konkurencie tešiť aj na domácich biatlonistov v mužskej kategórii sa ukážu: Baloga Matej, Hubač Samuel, Golian Peter, Ottinger Lukáš, Sklenárik Tomáš. Ženskú karegóriu budú reprezentovať: Horvátová Henrieta, Michaličková Lucia, Remeňová Mária, Remeňová Zuzana, Smerčiaková Aneta a Machyniaková Júlia.

Pre všetkých nadšencov biatlonu a fanúšikov, ktorí v piatok a nedeľu zavítajú do národného biatlonového areálu čaká aj vykurovaná fan zóna s množstvom zábavy. Vyskúšať si budete môcť napríklad streľbu z laserových zbraní na biatlonový terč či bežecký trenažér“ uviedla Mgr. Petra Šuhajdová, výkonná riaditeľka KOCR - Banskobystrický kraj Turizmus. Pre návštevníkov budú k dispozícii taktiež okuliare s virtuálnou realitou či fotostena. Aj tento rok sa fan zónu podarilo zrealizovať vďaka podpore krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj turizmus a Rozvojovej agentúry BBSK.

Podujatím Vás bude sprevádzať moderátor Marek Poliak a o zábavu sa postará DJ Kero. V nedeľu sa môžete tešiť na folklórne vystúpenia a hudobné vystúpenie kapely DORA, ktorí Vám zahrajú tradičné folklórne pesničky moderným štýlom. „Počas obidvoch dní bude pre všetkých fanúšikov pripravené koleso šťastia, v ktorom môžete vyhrať zaujímavé ceny z celého Banskobystrického kraja.

Okrem bohatého kultúrneho programu budú k dispozícii taktiež regionálne výrobky a produkty od šikovných remeselníkov z Horehronia a okolia“ dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Celý harmonogram pretekov a fan zóny nájdete na stránke:

www.osrblie2020.sk a www.horehronie.sk