Piatok, 24. januára 2020 • 11:10.35 • šport

13. - 19. január 2020

2. hokejová liga

SOBOTA  18.01. 2020 - Aréna Brezno 18. Kolo
HK BREZNO - PHC BUDAPEST 11:1 (2:1, 4:0, 5:0)
Góly BR: PINKA Lukáš (LAUBERT Lukáš, BURČÍK Marek), ZNAK Radovan (PINKA Lukáš, LAUBERT Lukáš), PINKA Lukáš (LUNTER Peter, LAUBERT Lukáš), FAŠKO Andrej (MATZENAUER Alex) ,TURŇA Tomáš), ŠEBEST Peter Daniel (KOŠTIAL Martin, BURČÍK Marek), ZNAK Radovan (LAUBERT Lukáš, VAIS Matej), LAUBERT Lukáš (ZNAK Radovan, PINKA Lukáš), PINKA Lukáš (ZNAK Radovan, LAUBERT Lukáš), RYBÁR Filip (LUNTER Peter, ADAMČÍK Filip), ZNAK Radovan (LAUBERT Lukáš, VAIS Matej), BAUER Martin (GUTTMANN Tomáš, LUPTÁK Patrik)

Ján Cpin (tréner) "Ľahkovážnejší úvod zápasu vlial nádej súperovi, že by mohol pomýšľať na nejaký bod. Postupne sme však prepli na iný level a dominanciu na každom poste sme pretavili do početnej gólovej podoby. Chválim hráčov za ich prácu aj v tomto zápase. Hrali sme dynamický a moderný hokej. Zanechali sme veľmi dobrý dojem. Ďakujeme divákom za podporu a pozývame ich na ďalšie domáce zápasy."

Roman Luptak (asistent) "Dnes sme si napravili pokazenú chuť zo stretnutia v Prievidzi. Hokej nám chutil od prvej minúty. Presadili sme sa všetkými možnými spôsobmi ako streľbou od modrej, streľbou z dorážok, peknými kombinačnými akciami. Teraz nám však ešte ostáva zabojovať o piate miesto."

Lukáš Laubert (útočník) "Dnes sme hostili posledný tím tabuľky s ktorým sa nám podarilo uhrať dobrý výsledok. Konečne sa nám podarilo nastrieľať veľa gólov, ktoré museli na tribúne vzbudiť veľkú spokojnosť. Veľmi nás však mrzí, že sa nám týmto víťazstvom nepodarilo postúpiť do play off."

Lukáš Pinka (útočník) "Som veľmi rád, že som dnes mohol hrať spolu s Laubertom a Znakom a že priebeh zápasu prebiehal v náš prospech. Hralo sa mi veľmi dobre a tento zápas som si užíval.  Mali sme veľa pekných akcií, ktoré sa nám podarilo pretaviť do gólov. Dnes sme plnili pokyny trénera na sto percent, čoho dôsledkom je aj výsledné skóre.

Radovan Znak (útočník) "Úvod stretnutia nebol podľa našich predstáv. Ťažší rozbeh sa začal od tej desiatej minúty meniť a na ľade bolo vidno už len dominanciu nášho tímu a tá vydržala až do konca zápasu. Našej lajne to dnes sypalo, vedeli sme si prihrať, dali sme krásne góly, jeden druhému sme si dopriali a to skóre začalo pomaly narastať. Diváci si dnes určite prišli na svoje a my sa budeme snažiť nadviazať na dnešný výkon aj v dvojstretnutí o piate miesto".

K-Classic 1. liga dorastu

NEDEĽA  19.01. 2020 - Aréna Brezno 28. Kolo
HK DOUBLE RED Brezno - HKM ZVOLEN 3:5 (2:1,1:1,0:3)
Góly BR: KOŠTIAL Ján (PETRISKO Oliver, NOVYSEDLÁK Samuel), BÁLINT Marek (MURÍN Sebastián, PETRINEC Teodor), ŠVEC Dominik (KOŽUCH Jakub, BÁLINT Marek)

Zápas začali lepšie domáci a gólovo sa presadil navrátilec po zranení Koštial. Hralo sa vo vysokom tempe a Zvolenu sa podarilo vyrovnať. Najproduktívnejší hráč súťaže domáci Bálint svojim ďalším gólom však strhol vedenie na stranu domácich a ti viedli po 1. tretine 2:1. Vysoké tempo pokračovalo aj v 2. tretine kde domáci po krásnej kombinácii Kožucha so Švecom zvýšili vedenie na 3:1. Domácich pribrzdili 3 vylúčenia, ktoré ubránili, ale odčerpalo im to veľa síl a hostia z náhodnej situácie par sekúnd pred sirénou 2. tretiny znížili na 3:2. V poslednej tretine hostia ukázali v čom je efektivita zakončenia. Využili všetky možnosti, ktoré im domáci po chybách ponúkli a strelili po sebe 3 góly a tým aj rozhodli veľmi dobrý zápas vo svoj prospech.

SOBOTA  18.01. 2020 - Aréna Brezno 27. Kolo
HK DOUBLE RED Brezno - MŠHKM PRIEVIDZA 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Góly BR: GÉRER Jakub (KOVÁČIK Richard), ŠVEC Dominik (BÁLINT Marek), GÉRER Jakub (KOŽUCH Jakub), ĎÖRDÍK Jakub (KOŽUCH Jakub, TURŇA Oliver)

Polovica zápasu mala jednoznačný priebeh. Domáci útočili a tlačili a hostia vyrážali do protiútokov a len kvôli slabej streľbe domáci v pol zápasu viedli len 2:0. V druhej tretine prišlo uspokojenie domácich a hostia za 5 minút otočili priebeh 3 gólmi. A preto po dvoch tretinách hostia viedli 3:2. Brezňania ale v poslednej tretine ukázali, prečo postúpili do baráže o extraligu. Nepoľavili v aktivite a 2 gólmi otočili výsledok na 4:3 vo svoj prospech a tým potešili početnú skupinu divákov.

Liga starších žiakov 8. ročník

VOĽNO

Liga starších žiakov 7. ročník

SOBOTA 18.01.2020 - Aréna Brezno 4. Kolo
HK BREZNO - HKM RIMAVSKÁ SOBOTA 10:5 (5:2, 1:1, 4:2)
Góly: PANČÍK Martin (KACHNIČ Milan), PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin), MICHALKO Mário, JANOŠTIAK Tobias (KOVÁČIK Aurel), MICHALKO Mário (PANČÍK Martin, PAUČÍK Milan), MICHALKO Mário (PERICHTA Matúš), ĎURIŠ Patrik (GÁPEĽ Jakub), BERČÍK Ivan (BÍREŠ Benjamín), BÍREŠ Benjamín (PAUČÍK Milan), BERČÍK Ivan (KOVÁČIK Aurel)

Zápas v sobotu začal našou aktivitou a peknými gólmi. Postupne sme zápas ovládli výsledkovo a dotiahli do pohodlného záveru. Zbytočne sme ale trochu uvoľneným prístupom v defenzíve živili nádeje súpera. Ako aj predchádzajúci zápas ukázal, rola favorita nám sedí v ofenzíve, v defenzíve sme ale zrejme aj z pohľadu časti súťaže, v ktorej sme sa ocitli, aj z pohľadu voľnejšieho postoja k sile súperov, menej dôrazní. To nám v niektorých zápasoch môže zbytočne komplikovať ich celkový priebeh.

NEDEĽA 19.01.2020 - Aréna Brezno 5. Kolo
HK BREZNO - HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA 1:3 (1:1,0:2,0:0)
Góly: MICHALKO Mário

V nedeľu nás čakal súper inej kvality. Treba jedným dychom dodať, že sila súpera spočívala najmä v jednom rozdielovom hráčovi a výbornom brankárovi. Stálo nás dosť síl ubrániť spomínaného hráča, čo nás oberalo o čas v útoku. Naše vytvorené šance zase skvele likvidoval brankár hostí a nedovolil nám výsledkovo zdramatizovať zápas. Napriek prehre som s chlapcami spokojný, ukázali veľmi veľa dobrých návykov, ktoré v nasledujúcom období dokážeme rozvíjať a stavať na nich. Tím zdobila tímovosť a bojovnosť.

Liga mladších žiakov 6. ročník

NEDEĽA 19.01.2020 - ZImný štadión Považská Bystrica 5. Kolo
HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA - HK BREZNO 8:2 (4:0, 1:2, 3:0)

Ospalý a zakríknutý úvod Rytierov využili domáci na vedenie 4:0. Až v druhej tretine sme sa osmelili a začali predvádzať hru, ktorá nám svedčí. Pomáhali sme si, bojovali o každý puk, o každý kúsok ľadu, tlačili sme sa viac do súperovej brány, kde sme boli dôrazní a to prinieslo úspech v podobe dvoch strelených gólov. V tretej tretine nás však domáci opäť prevýšili a jednoznačne zvíťazili.

Artur Surový (obranca 10r.)  “Prvú tretinu sme nezačali veľmi dobre, lebo sme ich nechávali strieľať a z toho boli góly. V druhej tretine sme sa zobudili a začali sme a z toho padli góly. V tretej tretine sme už všetci chceli len dať gól a prestali sme brániť.”

HK BREZNO - MsHKM ŽILINA 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Do zápasu sme šli z odhodlaním potrápiť favorita. V defenzíve sa nám to aj celkom darilo, vytláčali sme Žilinčanov mimo nebezpečného územia, veľa krát sme dobre zdvojovali a získavali puk do svojej moci. Už štandardne sme sa mohli oprieť o spoľahlivých brankárov. V ofenzíve nám však chýbali dravosť, drzosť, dôraz i chytrosť a moment prekvapenia. Silnému súperovi (dávajú priemerne 12 gólov v zápase!) však Rytieri statočne vzdorovali a bojovali až do konca.

Gregor Kubej (útočník 11r.) “Proti Žiline sme hrali veľmi dobre v defenzíve, mali sme veľmi dobré akcie v obrane ale aj v ofenzíve, v útoku sa nám na zápase nedarilo, napriek tomu sme mali dobré akcie. Odohrali sme dobrý zápas proti Žiline s výsledkom 0:4.”

Tomáš Krupčík (kapitán tímu, 12r.) “ Sobotňajší zápas proti Žiline sa skončil výsledkom 0:4. Hrali sme dobre ale v útoku nám chýbali góly. Napriek tomu sme odohrali dobrý zápas.”

Liga mladších žiakov 5.ročník

SOBOTA 18.01.2020 - Zimný štadión Lučenec 4. Kolo
HC LUČENEC – HK BREZNO 1:9 (0:3, 0:3, 1:3)

Do zápasu sme nastúpili aktívnejšie ako náš super, prvých 10min sme sa oťukávali a šance boli na obidvoch stranách, druhých 10min sme dokázali dobrou kombinačnou hrou streliť tri góly a zabezpečiť si dobrý náskok pred súperom. Chalani výborne dodržiavali čo sme si povedali v šatni už pred zápasom a tak nás zápas veľmi bavil a boli sme po celý zápas lepším tímom. Na konci zápasu nás mohlo mrzieť jedine to, že sme súpera nechali skórovať a neudržali nášmu brankárovi čisté konto, zápas ale hodnotíme veľmi pozitívne.