machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 10. februára 2020 • 09:18.38 • šport

1244x

Hokejový klub Brezno - reporty - 6. týždeň

3. - 9. február 2020

2. hokejová liga

NEDEĽA  09.02. 2020 - Zimný štadión Senica 4. Zápas Stav série
HK 91 SENICA - HK BREZNO 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly BR: MAGURA Matúš (FAŠKO Andrej), RYBÁR Filip (ŠTUBŇA Tomáš, LAUBERT Lukáš),  LUNTER Peter (LAUBERT Lukáš)

Dnes nás čakala ťažká úloha. Domáci po šťastnej výhre včera, chceli uspieť aj v tomto zápase. Ich taktika bola opäť založená na tvrdej fyzickej hre, miestami za hranou regulérnosti. Aj dnes sme našu hru postavili na pozornej defenzíve, všetci odvádzali v plnení systému skvelú robotu. Chlapcom patrí veľký obdiv za predvedené umenie a rešpekt za ich nezlomný charakter v tak náročnom zápase.

SOBOTA  08.02. 2020 - Zimný štadión Senica 3. Zápas Stav série 1:2
HK 91 SENICA - HK BREZNO  4:3 sn (0:1, 0:1, 3:1, 0:0)
Góly BR: ŠTUBŇA Tomáš (BAUER Martin), ŠEBEST Peter Daniel (LUNTER Peter, ŠTUBŇA Tomáš),  ŠEBEST Peter Daniel (ŠTUBŇA Tomáš, BAUER Martin)

Senica na predĺženie série musela zvíťaziť a ich agresivita v každej činnosti tomu nasvedčovala. Trpezlivo sme však pracovali a postupne sme sa dostávali do gólových príležitostí. Strelili sme gól v každej tretine a viedli sme 3:0. V čase, keď sme mali už umne držať hru mimo ohrozenia našej brány sme však v priebehu 30 sekúnd nedosledovali osobné súboje, nepokryli sme voľných hráčov a zrazu bolo 3:3. Dostali sme zápas do predĺženia, rozhodlo sa až v samostatných nájazdoch a v nich mali domáci viac šťastia.

K-Classic 1. liga dorastu – O EXTRALIGU

Reprezentačná prestávka

Liga starších žiakov 8. ročník

SOBOTA 08.02.2020 - Aréna Brezno 10. Kolo
HK BREZNO - HC 07 DETVA 7:1 (3:1, 0:0, 4:0)
Góly: FÁK Matúš (HARING Roman, HRUŠKA Kristián), BÁLINT Alex, DONOVAL Michal (MEDVEĎ Marek), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel), MEDVEĎ Marek (KUBINA Jakub), BELKOVÁ Tereza (MEDVEĎ Marek, BABINSKÝ Timotej), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub) 

ŠTVRTOK 06.02.2020 - Aréna Brezno 9. Kolo
HK BREZNO - HC LUČENEC 9:4 (1:2, 4:0, 4:2)
Góly: BÁLINT Alex (BÍREŠ Benjamín, BELKOVÁ Tereza), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel), BÁLINT Alex (KVIETOK Jakub, PILIAR Samuel), BERČÍK Ivan (PAUČÍK Milan, MEDVEĎ Marek), MICHALKO Mário (ĎURIŠ Patrik, HRUŠKA Kristián), KANIARIKOVÁ Antónia (BERČÍK Ivan, HARING Roman), PILIAR Samuel, PILIAR Samuel (BÁLINT Alex), PAUČÍK Milan

Liga starších žiakov 7. ročník

SOBOTA 08.02.2020 - Zimný štadión Dolný Kubín 8. Kolo
MHK DOLNÝ KUBÍN - HK BREZNO  3:12 (0:5, 2:4, 1:3)
Góly: BERČÍK Ivan (JANOŠTIAK Tobias, KOVÁČIK Aurel), JANOŠTIAK Tobias (BERČÍK Ivan, KOVÁČIK Aurel), PANČÍK Martin (MICHALKO Mário), MICHALKO Mário (JANOŠTIAK Tobias), PAUČÍK Milan (PANČÍK Martin, BÍREŠ Benjamín), JANOŠTIAK Tobias (BÍREŠ Benjamín), MICHALKO Mário (PANČÍK Martin), KOVÁČIK Aurel (MICHALKO Mário), ĎURIŠ Patrik (PANČÍK Martin), MICHALKO Mário (PANČÍK Martin, JANOŠTIAK Tobias), PANČÍK Martin (MICHALKO Mário), PERICHTA Matúš (UHLIAR Ján)

Liga mladších žiakov 6. ročník

SOBOTA 08.02.2020 - Aréna Brezno 8. Kolo
HK BREZNO - HK ALTIS ORAVA 7:7 (2:2, 2:2, 3:3)

Liga mladších žiakov 5. ročník

SOBOTA 08.02.2020 - Aréna Brezno 7. Kolo
HK BREZNO - MHK DUBNICA 0:8 (0:3, 0:4, 0:1)  

BRONZOVÁ OLYMPIJSKÁ MEDAILA "NA HRONE"

V čase od 09.-22.01. 2020 sa vo Švajčiarskom Lausanne konali tretie Olympijské hry mládeže. Na tomto podujatí mal náš klub až dvojnásobné zastúpenie a to Patrika Melichera a Teréziu Belkovú.

No a práve Terke sa podarilo s tímom národného družstva vybojovať pre našu krajinu, naše mesto a náš klub prvú olympijskú medailu za krásne tretie miesto. 

Doma "Na Hrone" tak máme BRONZOVÚ MEDAILISTKU.

V našom klube sa aktuálne nachádza 12 dievčat a Terka je jednou z nich. Svojou poctivou a cieľavedomou prácou sa dostala ako druhá naša odchovankyňa na Olympijské hry mládeže. Historicky prvou našou hráčkou na Olympijáde bola Katarína Ľuptáková, ktorej sa však medailu získať nepodarilo. Katka je však držiteľkou striebra a bronzu z majstrovstiev sveta. Ďalšou medailistkou z majstrovstiev sveta je ďalšia hráčka-brankárka z tejto partie Aďa Štofanková.

Záštitu nad našimi hráčkami či už v klube alebo v národnom tíme do 18 rokov drží náš reprezentačný tréner Mgr. Ján Cpin. Počas šiestich sezón sa mu podarilo v reprezentácii získať 1 zlatú, 2 strieborné a 2 bronzové medaily. 

A práve náš tréner počas majstrovského zápasu 2. HL poďakoval svojej zverenkyni za nádherný úspech a reprezentáciu Slovenska, Mesta Brezno a nášho klubu, ktorý dosiahla na Olympijských hrách mládeže v Lausanne.