machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Nedeľa, 23. augusta 2020 • 10:08.02 • šport

1887x

Europa Masters Lovosice 2020

Uplynulý víkend sa v českých Lovosiciach uskutočnili „malé" majstrovstvá Európy veteránov v atletike pod názvom Europa Masters Lovosice 2020. Na nádhernom, park pripomínajúcom štadióne sa stretlo do 300 veteránov prevažne z Čiech, Poľska, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Talianska či Grécka. Zastúpenie mal dokonca Hongkong či exotická Jamajka, ktorú reprezentoval strieborný medailista v skoku do diaľky z OH v Atlante, James Beckford. Vidieť ho ako skáče ešte teraz, vo veteránskom veku bol iste pre všetkých zúčastnených veľký zážitok.

Najpočetnejšiu skupinu Slovákov tvorili členovia nášho domáceho Atletického klubu Mostáreň Brezno a vôbec sa v medzinárodnej konkurencii nestratili. Práve naopak. Deväťčlenná výprava si domov odniesla dovedna 12 medailí, z toho 7 zlatých.

V príjemnom počasí a skvelej rodinnej atmosfére, ktorá počas celého podujatia panovala si víťazstvá vybojovali: Monika Medveďová (800m, 1500m), Janka Štulajterová (oštep), Janka Chrenová (400m), Peter Aneštík (800m) a Miroslav Koralka (výška, trojskok).

Druhé miesta pridali: Pavel Gašperík (oštep), Miroslav Koralka (diaľka) a tretie miesta obsadili: Andrea Alexová (800m), Janka Štulajterová (disk) a Peter Aneštík (diaľka).

Okrem medailí a príjemných zážitkov si odniesli ešte ako bonus stretnutie so svetovou rekordérkou v behu na 800m, Jarmilou Kratochvílovou a olympijským medailistom v disku Imrichom Bugárom (na spoločnej fotografii).

Ostáva im už len zagratulovať a popriať pevné zdravie aby boli inšpiráciou pre mladých a aby breznianskej atletike robili dobré meno ešte dlhé roky.

Zároveň tiež poďakovať spoločnosti Zvarmat, s.r.o. vďaka, ktorej mohli vycestovať na MASTERS EUROPA LOVOSICE 2020 a dôstojne tak reprezentovať náš atletický klub, mesto i krajinu na medzinárodnom fóre.

Autor: Mgr. Miroslav Koralka