machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 19. mája 2011 • 09:00.28 • šport

2241x

Profesionálny ženský golf už druhýkrát na Slovensku

Najprestížnejšia ženská európska golfová túra Ladies European Tour (LET) zavíta už o necelý týždeň na ihrisko Gray Bear na Tále. Prvé majstrovské golfové ihrisko na Slovensku sa tak turnajom Allianz Ladies Slovak Open už druhýkrát zaradí do kalendára LET, spolu s takými prestížnymi golfovými podujatiami ako Evian Masters vo Fracúzsku alebo Dubai Ladies Masters.

„Ladies European Tour sa vo svete teší obrovskému záujmu. Preto sme radi, že máme možnosť organizovať turnaj už druhý krát na Slovensku.,“ povedal promotér turnaja Jozef Soták . Na ihrisku Gray Bear na Táľoch, sa od 26. - 29. mája v štyroch kolách v hre na rany predstaví 126 profesionálnych hráčok z 29 krajín celého sveta. Turnaj je dotovaný sumou 350 000 eur. Víťazka dostane 52 500 eur.

Na podujatí sa zúčastní aj historicky prvá a zatiaľ jediná slovenská víťazka turnaja v seriáli Ladies European Tour – Zuzana Kamasová. „Vždy som snívala o možnosti hrať profesionálny golf so špičkovými súperkami na domácej pôde. Po marockom víťazstve na Lalla Meriem Cup mám chuť dosiahnuť úspech aj na domácom ihrisku na Táľoch. Na jeho dizajne sa podieľal aj môj osobný tréner Skip Malek. Patrí síce medzi náročnejšie, ale určite férové.“ Slovensko bude v turnaji reprezentovať aj talentovaná, len 16. ročná Natália Hečková. O svoje miesto vo svetovej elite sa pobije aj obrovská nádej českého golfu – Klára Spilková. Táto tiež len len 16-ročná golfistka hráva od svojich 5tich rokov.

Medzi najväčšie hviezdy turnaja budú určite patriť aj prvé štyri hráčky rebríčka pre nomináciu na jesenný Solheim Cup (Európa proti USA) Laura Davies (ENG), Mellisa Reid (ENG), Christel Boeljon (NL), Virginie Lagoutte-Clement (FRA) ale aj hráčky LPGA Helen Alfredsson (SWE) či Gwladys Nocera (FRA) a samozrejme obhajkyňa prvenstva Maria Hernandez (ESP).

V roku 2011 sa Ladies European Tour bude hrať na 27 ihriskách v 20 krajinách sveta vrátane Ázie, Austrálie, Nového Zélandu a Afriky. „Sme presvedčení, že tento rok nám bude ďaleko viac priať aj počasie, ihrisko je výborne pripravené, v nádhernom prostredí Nízkych Tatier a kvalita štartového poľa zaručuje nevšedný golfový zážitok. Preto by som touto cestou rád pozval všetkých priaznivcov tohto nádherného športu na Ladies European Tour na Tále.“ povedal Ľuboš Ďurinďák, riaditeľ spoločnosti Tále, a.s.

Autor: Tále a.s.