machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Streda, 06. júla 2011 • 10:12.53 • šport

3746x

Prví Slováci medzi špičkou z Dakaru!

Historicky prvú slovenskú posádku na podujatí Dakar Series - Silk Way Rally 2011, od 9. do 16. júla 2011, tvoria manželia Ulrichovci.

Pilot Nissanu Navara - Juraj Ulrich, spolu s časťou tímu, opustil Bratislavu a smeruje na štart rely do Moskvy, ktorý bude už túto sobotu na Červenom námestí.
Spolu s manželkou Danielou budú ako 3-násobní víťazi diaľkovej africkej rely Budapešť - Bamako a víťazi Zóny Strednej Európy reprezentovať Slovensko na podujatí, na ktorom sa zúčastnili také mená, ako Carlos Sainz, ostatný víťaz Dakaru Nasser Al Attiyah alebo kamionisti Loprais, či Chagin. Lákadlom tohtoročnej Silk Way Rally bude aj legenda Dakaru - Stephan Peterhansel, jazdiaci v tíme X-Raid na Mini.

"Byť prvou slovenskou posádkou na takomto podujatí je zaväzujúce, no ak budeme mať šancu na dobrý výsledok, zabodujeme o ňu," povedal Juraj Ulrich, ktorý so svojou manželkou Dankou nenašiel v minulej sezóne súpera v kategórii T2 cross-country rally v Zóne Strednej Európy.

Ich Nissan Navara, ako jediný dakarový "špeciál" na Slovensku, bude medzi fabrickými prototypmi hájiť farby strednej Európy popri našich úspešných susedoch - 5. najlepšiemu jazdcov na Dakare - Poliakovi Krzysztofovi Hołowczycovi, ale aj niekoľko násobnému účastníkovi najnebezpečnejšej rely sveta - Maďarovi Balázsovi Szalayovi.

Tohtoročná športová udalosť číslo 1 v Rusku - Silk Way Rally, organizovaná ASO - agentúrou stojacou za takými podujatiami, ako Tour de France alebo Dakar, pritiahne pozornosť svetových médií od 9. do 16. júla. Rely sa začína v Moskve a po etapách v ruských stepiach a púšťach končí v čiernomorskom prístave Sochi.

Autor: Adriana Sihelská, HUGO BACH