machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Nedeľa, 30. októbra 2011 • 06:54.29 • turistika

2345x

Spomienky, spomienky...

Sobota 29. november – čas preddušičkový, spomienkový. My, Breznianski turisti sa stretávame na obvyklom mieste pred televízorom, aby sme spolu šli pozdraviť kamarátov, ktorí už nemajú to šťastie ísť s nami do kopcov. Najprv sa zastavíme pri hrobe Janka Škrovinu, dlhoročného kamaráta a podpredsedu OZ KST TOMO. Zapálime sviečky, položíme venček a pokračujeme vo svojej púti.

6. november 2010 sa zapísal čiernymi písmenami do histórie nášho klubu. Je to práve rok, čo sme sa spolu tešili z prekrásnej horehronskej prírody s naším Tomíkom. Ešte sme vtedy netušili, že spolu obdivujeme krásy nášho okolia naposledy. O týždeň posledný raz vydýchol v lone milovanje prírody. Pozdravíme ho - nášho predsedu, kamaráta, turistu, prosto Tomíka. Obom – Jankovi aj Tomíkovi povieme, ako nám je bez nich ťažko a ako veľmi nám chýbajú.

A potom už všetci kráčame k nášmu spoločnému obľúbenému táborisku – k Máľuske. Kladieme ohník, opekáme slaninku, zapálime sviečky a spomíname na všetky krásne chvíle, ktoré sme spolu my turisti prežili.

Nesmútime, spomíname na veselé príhody, ktoré sme už spolu prežili a tešíme sa, že s nami už svoje nové príhody prežívajú naši nástupcovia – Karinka, Peťko, Šimonko. Gratulácia jubilantke Evičke, ešte vyzbierame smeti okolo táboriska a pomaly sa poberáme domov.

Na budúcu sobotu plánujeme Čertovicu – Škrovinovu cestu
(bližšie informácie na www.stredoslovaci.sk
alebo u p. E. Kollárovej – 0910 300831.

Autor: JUDr. Elena Kollárová