machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 30. januára 2012 • 09:23.09 • turistika

2266x

Snehová rozprávka

V sobotu 28. januára mali breznianski turisti naplánovanú túru, ktorú absolvujú už tradične v zimných mesiacoch. Mínus 17°C na teplomeri zrejme väčšinu od účasti odradilo. Odvážnych 13 turistov však vystúpilo z autobusu, aby sa vybrali Svetlou dolinou do sedla Chlípavice a osady Krátke.

Ráno napriek mrazu svietilo slniečko a jeho lúče fajn zohrievali. Prechod v snehu im uľahčilo to, že pred nimi prešiel traktor, ktorý v snehu vyhĺbil koľaje. Cestou bolo priam nemožné nekochať sa zasneženými stromami, či kríkami. Každý fotil fotoaparátom, či na mobil. Keď vyšli do sedla Chlípavice, krása zasneženej osady vyráža dych. Lúka je ako obsypaná malými ligotajúcimi sa kryštálikmi. Keď sa všetci potešia, prejdú do osady Krátke, kde majú naplánovaný oddych na chate, ktorá patrí príbuzným našej turistky Moniky. Milým prekvapením domácej Julky pre turistov je všade rozváňajúca kapustnica. Po občerstvení a debate s domácimi sa poberajú späť- na spiatočnej ceste idú cez sedlo Diel znova do Pohronskej Polhory. Cestou sa im naskytne krásny výhľad na Ďumbier, je taká viditeľnosť, že vidno aj chatu pod Ďumbierom.

Unavení, ale spokojní sa všetci vracajú do svojich domovov. V piatok 3. februára o 16,00 hod. má OZ KST TOMO výročnú členskú schôdzu. Po nej bude nasledovať fašiangový večierok.

V sobotu 4. februára je v pláne prechod Brezno – Bystrá jaskyňa
(bližšie informácie na predajni Televízor
alebo u p. Slavkovskej, tf.č. 6113327, 0908646311.

Autor: JUDr. Elena Kollárová