machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Utorok, 28. februára 2012 • 10:00.17 • turistika

3384x

Stavanie snehuliakov, guľovačka

Breznianski turisti začali v tomto roku napĺňať svoj nový zámer – viac sa venovať na svojich turistických podujatiach deťom a mládeži a privykať ich na pobyt v prírode.

Tak sa stretla dňa 25. februára pred televízorom skupinka turistov so skupinkou detí, s ktorými kráčajú ponad Kaufland, Murínovcov ku prístrešku. Cestou spomínajú na stanovištia z rozprávkového lesa, kto ich vítal a aké disciplíny tam plnili. Nie je jednoduché vyjsť hore, sneh sa síce pod slnečnými lúčmi pomaly púšťa, ale miestami je chodník zľadovatený a od zákruty už kráčajú po snehových stopách, ktoré im deň predtým urobili tety z klubu. Stačí však krok vedľa a už sú po kolená v snehu, váľajú sa a je z toho radosti a smiechu. Všetci nakoniec cestu zdolajú, vrátane najmladších – Danielky a Samka. Na lúke vedľa prístrešku sa potom všetci pustia do stavania snehuliakov. Za snehuliakov potom každé dieťa dostane sladkú odmenu.

Potom predseda klubu odovzdá preukazy novým členom klubu – Patrikovi a Samkovi, ktorý sa tak stáva najmladším členom OZ KST.

Nasleduje guľovačka a keď sú už deti premočené, pomaly schádzame do mesta a spokojní sa lúčime.,

Autor: JUDr. Elena Kollárová