machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 27. septembra 2012 • 08:45.43 • turistika

2674x

Rozlúčka s letom

Na prvú jesennú sobotu si breznianski turisti naplánovali účasť na Rozlúčke s letom, ktorú organizovalo mesto Brezno – Lesy mesta, MŠK, TS, MsKS. Neveľká skupinka, ktorá sa rozšírila na celkový počet 10, prešla od začiatku trasy na lúke nad nemocnicou cez Laznú, pod Skalku a popri Murínovcoch späť.

Po ceste najmladšia turistka Natalka plnila úlohy pri jednotlivých stanovištiach – overovala si vedomosti o lesných zvieratách, stromoch, liečivých bylinách. Fyzickú zdatnosť si otestovali na chodníku zdravia aj ostatní turisti. Pri stanovišti mestských lesov nikto nepohrdol ich občerstvením - pochutili si na opekaných špekáčikoch, slaninke a cibuľke.

U bylinkového „dochtora“ Vlada Libiča sa ohriali teplým bylinkovým čajíkom, vyskúšali si svoje vedomosti z liečivých byliniek (okrem Natalky si aj 67- ročný Ivko vyslúžil Certifikát mladého bylinkára, na ktorý bol patrične hrdý).

Na konci trasy poobdivovali leteckých modelárov, ktorí púšťali svoje modely a dravé vtáky, ktoré ešte čakali na svoju prezentáciu.

Na záver sa o dobrú náladu postarala skupina Vodopád, ako aj chutné občerstvenie.

Autor: JUDr. Elena Kollárová

viac fotografií z akcie si môžete pozrieť aj na FB stránke Stredoslovaci.sk