machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Streda, 24. októbra 2012 • 09:09.23 • turistika

2044x

Tatry, slnko a „stratení turisti“

Je čas preddušičkový a preto bol pre breznianskych turistov veľký problém zohnať autobus (skoro všetky smerovali v sobotu 20. 10. na nákupy do Targu). Nakoniec sme presunuli plánovanú túru do Poľských Tatier na nedeľu. Predpoveď počasia sľubovala krásne počasie a tak sme sa všetci tešili na túru do Chocholowskej doliny, ktorá je najdlhšou dolinou v poľských Tatrách.

Z autobusu sme sa „vylodili“ v Siwej Poľane, odkiaľ sme sa vyviezli autovláčikom na poľanu Huciska. Tu sme sa rozdelili na dve skupiny – jedna, ktorá sa rozhodla zdolať vrchol Rákoň (1876) a druhá, ktorá sa po upravenej ceste vybrala na koniec doliny, kde sa nachádza drevená kaplnka a chata (po poľsky schronisko), ktorá nesie meno najznámejšieho poľského rodáka – Jána Pavla II., ktorý bol častým návštevníkom týchto miest.

Počasie nesklamalo, tak sme si užívali slniečka a nádherných výhľadov. Keďže bol dohodnutý čas odchodu na 17. hodinu, museli sme poriadne vykročiť, keď sme mali zdolať cestu späť . Niektorí využili možnosť odviezť sa na koníkoch, iní využili požičovňu bicyklov a ďalší chceli prejsť celú dolinu peši.

Nedá nám a ešte stále fotíme krásnu prírodu, zurčiaci potok a unavení, ale spokojní schádzame na parkovisko, kde nás čaká autobus. To ešte netušíme, že sa náš odchod výrazne posunie, pretože nám chýba do plného počtu pár turistov. Rýchlo sa stmieva a my máme obavy, či sa im nič nestalo. Našťastie sa síce s poriadnym meškaním, ale zdraví dostavia k autobusu.

Túto  sobotu plánujeme vychádzku do okolia.

Autor: JUDr. Elena Kollárová