machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Štvrtok, 05. februára 2015 • 17:05.21 • turistika

3403x

Ľadová krása

Je prvá februárová nedeľa - breznianski turisti majú naplánovanú atraktívnu cestu do V. Tatier - Hrebienok, kde prebiehajú práve neoficiálne medzinárodné majstrovstvá v stavaní ľadových sôch.

Autobus praská vo švíkoch, toľko sa nás nasypalo. A tak ako vždy, nám aj dnes praje počasie. Bezpečne sa dostávame na parkovisko v S. Smokovci - prvé zábery na hrebene Tatier, spoločné foto a hor sa na Hrebienok (jedni pešo, druhí využívajú dobrodenie pozemnej lanovky). Máme šťastie, patríme medzi prvých návštevníkov, môžeme sa slobodne potulovať pomedzi súťažné družstvá, obdivovať ich výtvory z predchádzajúcich dvoch dní. Súťažia naozaj z rôznych kútov sveta - Japonsko, Malajzia, V. Británia, Rusko, ....Slovensko a Česko. Slnečné lúče presvecujú ľadovú krásu a my len fotíme a fotíme. Deti majú radosť, že sa môžu odfotiť priamo na ľadových kreslách či lavičke, vyskúšať si v tvorivej dielni ako sa pracuje s dlátom a ľadom. Keď sa dostatočne nakocháme sochami, ideme splniť aj turistický zámer podujatia - niektorí vyšli na Zamkovského chatu, iní na Rainerku a odtiaľ Studenovodskou dolinou na Bilíkovu chatu a Hrebienok.

Celý deň nám svieti slniečko, je príjemne, čistý ľadový vzduch napĺňa pľúca. Modrá obloha nádherne kontrastuje so zasneženými štítmi a nedá pokoj fotoaparátom. Krásny deň, plný zážitkov.

Autor: JUDr. E. Kollárová, predseda OZ KST TOMO Brezno

viac fotografií nájdete tu V. Tatry - ľadové sochy
stránka Občianskeho združenia Klub slovenských turistov TOMO Brezno