machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 25. júla 2011 • 11:41.22 • turistika

3309x

Sobota 23. júl mala byť pre breznianskych turistov v znamení „zboja“. Rozhodli sa totiž zúčastniť zbojníckych dní na salaši Zbojská a prezrieť si náučný chodník zbojníka Surovca.

Keďže sa leto nespráva tak, ako by sa malo, boli usporiadatelia nútení plánovanú akciu zrušiť. Neostalo nič iné, len vymyslieť náhradný program. Tak sa stalo, že sa členovia klubu zúčastnili odrazu na dvoch akciách – vychádzke do okolia Brezna a víkendového výletu do kúpeľov v Dolnej Strehovej. Pritom využili ponuku a pohostinnosť kamarátky a turistky Alenky a ubytovali sa u nej v neďalekej Závade.

Na vychádzku mestom sa vybrali napokon len 3 turisti, ale prešli osvedčenou a peknou trasou cez Rúry na Pohanské a prednou Skalkou na Geľbu.

V Dolnej Strehovej 9 členov klubu testovalo termálne kúpalisko, aby mohli aj týmto smerom zamerať svoje kroky v budúcnosti pri regenerácii unavených svalov. Termálne kúpalisko ponúka svojim návštevníkom zrekonštruované bazény s teplou vodičkou od 26 do 32 stupňov, rôzne masážne trysky, tobogan a stánky s občerstvením. Turisti využili sobotňajšie pomerne priaznivé počasie a dosýta si užili dobrodenia kúpaliska.

Na budúcu sobotu plánujeme Päť poľských plies, Ždiar
(bližšie informácie na www.stredoslovaci.sk
alebo u p. Slavkovskej, tlf.č. 6113327, 0908 646311.

Autor: JUDr. Elena Kollárová
Foto: Brezno - M. Tapajcikova, Strehova - E. Kollárová