machine
Aktuálne počasie Brezno
chata pod chopkom Fúkaná izolácia pizzeria u juraja preprava.info

Správy

Pondelok, 27. júna 2011 • 09:58.28 • turistika

3351x

Slnko, dážď, slnko a voda

Takto stručne by sa dalo vyjadriť o podujatí, ktorého sa breznianski turisti zúčastnili v sobotu 25. júna. Ako každý rok, poslednú bodku za Cestou rozprávkovým lesom urobí výlet do kúpeľov Číž. Výbor OZ KST TOMO sa takouto formou chce poďakovať všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu rozprávkového lesa.

V sobotu ráno 50 organizátorov CRL nastúpilo do autobusu v dobrej nálade – slniečko svietilo už od rána a všetci sa tešili, že konečne raz bude v Číži celý deň ideálne počasie.

Kúpele Číž, (ktoré svojimi jódovými vodami liečia choroby obehového, pohybového ústrojenstva, nervové choroby, choroby z poruchy látkovej výmeny, choroby z povolania, gynekologické ochorenia) vítali turistov prázdnym areálom. Tí najmenší boli raz-dva v plavočkách a už skúšali teplú vodu v liečebnom bazéne (voda má teplotu 36°C). Starší sa postupne tiež pobrali užívať dobrodenia, ktoré vodný svet v Číži ponúka – plavecký a neplavecký bazén, liečebný bazén s masážnymi tryskami, detský bazén s vodnými atrakciami či trojprúdové šmýkačky.

Počasie v Číži však znovu nesklamalo. Okolo obeda sa čierne a ťažké mraky začali zbierať nad areálom a o chvíľku teplomer z 22°C klesol na 14. Studený vietor, veľké kvapky dažďa prinútili všetkých hľadať útočisko a obliecť na seba rýchle niečo teplé. Tí malovernejší začali uvažovať aj o skoršom odchode domov. Po hodinke vietor rozfúkal oblaky a už na nich svietila len modrá obloha a slniečko. Teplota sa rýchlo vyšplhala na 30°C a také počasie vydržalo až do odchodu domov.

Všetci odchádzali z kúpaliska spokojní, vyhriati a vykúpaní.

Autor: JUDr. Elena Kollárová
Autori fotiek: E. Kollárová a V. Fajnerová